Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem posztolok, akkor...

Ha nem posztolok, akkor szorongok, hogy nem kapok megerősítést; mit tegyek?

Figyelt kérdés

Járok már pszichológushoz 1 éve. Az egész gyermekkorom kb. traumatizált volt, rengeteg lelki bántás, most nem részletezem, de tényleg iszonyatosan durva volt. Rengeteg dolgot "újra kell írni" bennem, így apránként haladunk, de az egy évvel ezelőtti énemhez képest brutálisan sokat fejlődtem.


Viszont egy valami mostanában egyre jobban aggaszt: a posztolási inger. Sokáig oké, viszont vannak hetek, amikor rám jön, hogy én nekem meg kell osztanom magamról egy képet, ami jó kép, és ilyenkor képes vagyok napokat eltölteni, kisminkelni magam, hogy csináljak valami "nem unalmas" képet, amin nem ugyanúgy nézek ki. Ha nem teszem, vagy nem sikerül, akkor brutálisan rosszul kezdem érezni magam. Próbálom ilyenkor elnyomni, olvasni, programokat csinálni, de azt érzem, hogy így a gondolat felemészt, hiányzik a megerősítés.

Többnyire akkor jön elő, amikor tetszik nekem valaki, aki csak ismerősöm de még nem vagyunk beszélőviszonyban.

Ez ellen mit tudok tenni? Dolgozok ezen a pszichológussal, ne értsetek félre, most itt inkább olyan tanácsot kérnék, hogy ha rám jön ez a hirtelen jött érzés, hogy nem érek semmit, posztolnom kell, akkor hogy tudnám erről így elmozdítani magamat?

Például igyekszem nem nézegetni a szép női ismerősöket, akik folyton változatos képeket posztolnak magukról.


máj. 25. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nah, hát az én gyönyörű lányom meg pont fordítva, még profilkepet sem hajlandó kitenni magáról sehova. Meg az instan is egy olyan van, ahol hátulról látszik.


Én azt tudnám neked javasolni, hogy ne magadról tegyél képet, amikor jön az inger, hanem valami olyasmit ami érdekes, aranyos... Például aranyos állatfotok, humoros dolgok.


És nézd meg, hogy hogy reagálsz az azokra adott "válaszokra".

máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez jó ötlet.

Szoktam másról is, de valahogy az sokakat nem érdekel. :)

Nem vagyok profi fotós, viszont szerintem szép képeket készítek, az égről, a természeti képződményekről, de azok szinte semmilyen reakciót nem kapnak.

máj. 25. 11:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

🙂


Szívesen. Nem is másokat kell arról meggyoznod, hogy értékes ember vagy, hanem saját magadat. Márpedig miért is ne lennél értékes? Nagyon is az vagy!

máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!