Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet borderline vagy...

Ez lehet borderline vagy bipoláris személyiségzavar ? Vagy mindkettő egyszerre ?

Figyelt kérdés
Egészen fiatal koromban (5-6) apám szinte minden nap mocsok részegre itta magát és engem is és anyámat is verte. Volt olyan erre tisztán emlékszem, hogy eszméletvesztésig ütötte apám anyámat, majd fel locsolta egy lavor hideg vízzel. Ezután persze én is kaptam, mert végig néztem. Ezután már tinédzser koromban kezdődött tudat alatt az evés zavar ami abban nyilvánul meg, hogy túl ettem magam minden egyes alkalommal amikor csak tudtam. A szexuális életem is elég hamar kezdődött (14 évesen) és a drog használattól sem vagyok távol (15 évesen kezdődött). Jelenleg 17 éves vagyok és sokak szerint egy tök normális fiúnak tűnök, de amit érzek belülről az megőrjít. Amikor boldog vagyok szinte euforikusan hat rám, amikor depresszív hangulatban vagyok akkor úgy érzem, hogy semmi és senki nem tud megmenteni. Gyakran változik ez a két hangulat és emellett van még az üresség érzet, amiből a legtöbbet szoktam érezni. Amikor érzéseket kéne érezzek csak ez a két hangulat váltakozik bennem folyton, majd jön az egyedüllét, és akkor szinte arra sem szoktam emlékezni miket csináltam, néztem mert annyira nem érzek semmit. Szerintetek ez milyen mentális betegség lehet ? 17/F

máj. 20. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Borderline személyiségzavar három tipikus tünete eddig -üresség érzet, hangulatingadozás, és destruktív életmó.


Viszont, ez nem elég egy diagnózishoz.

máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez kellene fordulnod, aki pontosabban meg tudja mondani, és utána érdemes kezelési lehetőségekről beszélni.
máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló! Azért nem fordulok/fordultam eddig szakemberhez, mivel minden alkalommal mikor mentem azt mondták 18 év alatt nem állíthat fel diagnózist és addig vizsgálni sem kezd el. Ezért reménykedtem, hogy valaki esetleg tudna nekem segíteni.
máj. 20. 21:50
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Gyermekpszichiáter ?
máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Természetesen próbáltuk, onnan is el lettem küldve, tipikus magyar eü.
máj. 20. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Oszinten ez a kerek 18 eletkor nem igazan Jan.12 es maris 18 eves vagy mehetsz diagnosztizalni meg minden. Marmint ja, de valakinel elcsuszik az erettseg. Sot, a legtobb embernel igen. Lasd a 24 - 26 eves sracokat csajokkal elmennek bulizgatni ugy hogy telehanyjak magukat es ezen viccelodnek, meg 3 napig masnaposak. De persze dolgoznak mint a komoly emberek. Kozben olyan gyerekesek mint a puma micimacko. Nok elleni viccek a hatuk mogott, fingas, bofoges, ilyenek. Eretlenseg. Nagyjabol 30 evesen erik be az ember, amikor komoly lesz, csaladalapitas meg ilyenek.


Oszinten aki nagyon nagyon kilog a sorbol, max ot lehetne diagnosztizalni nem 18 evesen pont, hanem mondjuk ugy 22 evestol. Gondolok arra, hogy ongyilkossag kiserlete, fobiak, skizofrenia, ilyenek.


Bipolaris szemelyisegzavar nincsen. Bipolaris az egy mentalis betegseg, a szemelyisegzavar nem. A kerek 18 eves pont azon a napon menj el akkor pszichiaterhez, es mondd el neki ezeket. Ezek egyaltalan nem borderline tunetek egyebkent.


Euforikus allapota nincs borderlinenak aztan mely depresszio felvaltakozva. Teljesen kizarhato a borderline ha ilyen feltetelek vannak. Ha foteldiagnosztizalni akarok, pedig en voltam osztalyon 2 helyen, zarton is, akkor bipolaris rapid ciklusura tippelnek, ami ismetlem nem szemelyisegzavar, hanem BETEGSEG, mentalis betegseg. Ha melyebben foteldiagnosztizalnek akkor Bipol. II lenne, mert van Bipol. I/II/III. ahogy nonek a romai szamok ugy "enyhul"-nek a fazisok.


Lattam mar Bipol II csajt, teljesen jol erezte magat nem is ivott es semmi csak a semmibol jol erezte magat aztan leugrott szerencsere a kis keretesrol, de a bokaja eltort vagy valami volt, be volt gipszelve, de amugy normalis volt (kivulrol masoknak fele, mint minden mentalis beteg) amikor "jozan" volt, de kapott gyogyszert szoval beszeltem vele azt ja.


Ennel tovabb foteldiagnosztizalni nem tudom erdemes e, esetleg a gyogyszernel valami antipszichotikumot/litium/lamotrigine-t kapnal, meg valami antidepresszanst. Esetleg nyugtato? pl Xanax vagy rivotril.


Ezt csak masok tapasztalatabol hallottam illetve neztem utana sokat mert utkozott az enyemmel is marmint a gyogyszerek (is).

máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló! Köszönöm szépen a tanácsot és a foteldiagnozist. Még jelenleg én sem tudom magam kifejezni 100%-an és néha össze vissza tudok beszélni. Öngyilkossági kísérletem is volt már 15 évesen. Ezt is figyelmen kívül hagyta a gyermekpszichiáter. Mit gondolsz, ha most elmennék egy pszichiáterhez komolyan vennének ?
máj. 20. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Hat a 15 eves problema valoban, sok a szorongas (nem a feszultseg az mas). En is 12 evesen kezdtem vagdosni magam, anyam szolt ram, hogy ilyet tobbet ne, hat, de. Na mindegy. En 20 eves koromban kezdtem kb pszichologushoz jarni 1 evig. Sajnos nem jutottunk semmire, mar reg szuicid hajlamom volt, meg kiserlet is amin ma mar nevetek milyen szanalmas volt a modszer, de nem tudom ezen nevetni kene vagy nem, marmint altalaban.


Szoval a gond az, ezt mar ki tudom mondani, hogy minel korabban "kap el" egy bizonyos dolog, kesobb annal erosebben mutatkozik meg. Sajnos statisztikak szerint ha valaki egyszer probalt ongyilkossagot akkor a jovoben ismet fogja, es ez egy kor, es ismet, ismet stb. Nekem 5 van eddig. 26 vagyok. Ferfi.


Menj el egy igazi pszichiaterhez majd, ne gyermekpszichiaterhez. Elvileg a Peterfy jo (Zacher szerint "ongyilkos korhaz", egyik interjuban). Van meg a nyiro gyula korhaz is. Ha normalis vagy akkor nyiltra raknak, aztan a nyiltrol barmikor kisetalhatsz haza, akar aznap a gyogyszerekkel. Mellettem levo nyilton szetdrogozta magat, ejfelkor felebredtem hogy veszi fel a kabatot es megy kondiba, mondom most, erre mondja ekkor szokott, aztan visszajott es visszaaludt. Mondom oke.


Menj szerintem eloszor pszichiatriai szakrendelobe. Ez a dolog mar messze nem resze a pszichologusnak barki barmit mond. Hirtelen euforia aztan mely depresszio es ez valtakozik ezzel nem szokott pszichologus foglalkozni mert nem tud mit kezdeni. Esetleg gyogyszerrel tudsz beszelni vele, de akkor is nem tudom fogadna-e, mert a legtobb inkabb ilyen parkapcsolati problemak, szorongas, ongyilkossagi kerdesek, traumak, ilyenekkel foglalkoznak, van egy keves akik torodnek a sulyosabb mentalis betegsegekkel mint a skizofrenia, bipolaris, szerfuggoseg. Bar ezek az utolsok veszelyesek es ezert nem vallaljak be nagyon, mert ha egy skizofren pszichozis allapotba kerul akkor nem tudom mit tud kezdeni vele, mert elkuldeni nem tudja mert nem is figyel ra vagy hulyeseget mond, nagyon nagyon ritkan aggresszivak a skizofrenek ez egy tevhit, ok hallucinalnak pl. hat durva dolgokat, peldaul szembe szurjak egy kessel vagy arctalan embereket latnak, hangokat hallanak, nagyon nem jo.


A bipolaris I-el mar rettento nehez - orvosom szerint az a legnehezebb. A II az kis mania kis major depresszio pl nem birja ki, hogy penzt koltson, persze volt tuladagolasa is receptes szerbol de mindegy, meg sem halt volna tole. A III azt nem tudom pontosan mi, de valami uj vagy hasonlo. Kulfoldon hasznaljak. Csak olvastam rola. De a bipolarisokkal vigyazni kell, mert ahogy irtam csajszi kiugrott a kis keritesbol meg ilyenek aztan ilyenek. De ok is pszichotikus allapotban hallucinalnak pl paranoiasak lesznek, rendorok figyelik oket, kicsit skizofren szeru pszichozis ha egyaltalan van, de inkabb fel vannak porogve, nem alszanak napokig mar piros a szemuk a szarazsagtol, olyan mintha amfetaminoztak volna kb. De ez a bipol. I-re jellemzo inkabb.


Pl itt egy bipol. van manias fazisban: https://www.youtube.com/watch?v=dn82bRJGPWI


Meg egy skizofren: https://www.youtube.com/watch?v=N3jo-0bdSsY

máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az nagyon nagy gond ha a bipoláris videó alapján magamra ismertem?..🥹🥹🥹🥹
jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!