Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van neve amikor egy stimuláló/...

Van neve amikor egy stimuláló/élénkítő/pörgető gyógyszeren vagy, és hirtelen rád tör egy hatalmas álmosság érzés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, az a helyzet, hogy arisppát szedek (aripiprazol, stimuláló/élénkítő/pörgető antipszichotikum) kb másfél hete szedem és néha rám jön egy hatalmas nagy fáradtság érzés a nap közben, ez kb fél-1 óráig tart aztán ismét tele leszek energiával, kevésbé vagyok álmos stb…

Ez normális illetve ha igen van ennek valami neve ennek a jelenségnek?

Köszi!



máj. 17. 21:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Am nemtom h minek írom ki az életkorom minden kérdésemhez de mindegy😭😭😭
máj. 17. 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én csak a fordítottját ismerem; Amikor egy nyugtató-szorongásoldó gyógyszer nyugtalanságot, agressziót vált ki, azt paradox hatásnak nevezik.
máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt is jó tudni

máj. 18. 00:09
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Ki van merülve a szervezet a pörgéstől, kevés/rossz alvástól, ezért szimplán elfárad. Ez nem paradox hatás, nincs is külön neve.

Nekem is volt olyan attól a gyógyszertől, amit szedsz. Szerintem ilyen körülmények között ez normális.

máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, ma is egész nap alig volt erőm, szerintem a szervezetem észbe kapott hogy mennyit pörögtem eddig és most próbál regenerálódni vagy nem tudom.🤷‍♂️
máj. 19. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Muszáj pihenni.
máj. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak tudod amikor pörgök rajta akkor nem jut eszembe hogy pihenni kéne mert csak megyek és csinálom a dolgaimat 200%-kal. De tegnap pihentem és ma ismét tele vagyok erővel…

Na majd innentől kezdve jobban odafigyelek, hogy mennyit meg, hogyan pihenek.


Köszi!

máj. 20. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!