Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek hatott már a hangulatst...

Akinek hatott már a hangulatstabilizáló gyógyszer, leriná hogy pontosan mit tapasztalt? Nem feltétek hogy megváltozik a személyiségetek?

Figyelt kérdés

Igazából a leginkább attól félek, hogy ami jelenleg feldob, az eltűnne ha stabilizálódik a hangulatom.

Például ilyen a zene, nagyon szar életem van és kiskorom óta a zenébe menekülök, transzba eszem tőle. Vajon a gyógyszer ezt elvenné?

Vagy például imádok képeket nézegetni Pinteresten, meg fanfictionokat olvasni, a függője vagyok, de persze ez a hangulatingadozásnak is köszönhető. Vajon ez is eltűnne?


Ez lehet hülyén hangzik, de el nem tudom képzelni hogy valaha stabil legyen a hangulatom.

Sajnos pontosan nem tudom hogy mi a bajom, nagyon kevert tuneteim vannak.

Bipoláris, borderline, szorongás depresszió.


Volt egy pont ami után nagyon szétesett az elmém, azóta van hogy napi 20x vagyok lent vagy fent, egyik pillanatban bosszút forralok és gyűlölöm azt aki eddig ártott nekem, aztán 10 perc múlva lenyugszom és úgy vagyok vele hogy már nem is érdekel, nem éri meg.


Mikor egyedül vagyok itthon van hogy fél óráig zenét hallgatok és hangosan énekelek és táncolok, aztán egy óra múlva megint jön a szorongás és csak fekszem az ágyban fél napig.


Vagy pl ha jobb a kedvem akkor nagyon kedves vagyok pl a boltban, ha velem is kedvesek, ha rossz a kedvem akkor meg letojom mindeki érzéseit.

Képtelen vagyok eldönti hogy mit akarok, pl munkával, emberekkel kapcsolatban…


Ha gyógyszert szednék, ezt hova stabilizálnák? Melyik énem lenne a stabil én?

Vajon elveszíteném pl a zene miatti transz élményt?


Most jelenleg nyugtatót szedek, ez elnyom egy nagyon rossz dolgot amit csak a nyugtató miatt még nem fogtam fel, ha azt elhagyom tudom hogy olyan erős lesz a depresszió amit már nem bírok ki, pedig kb 8 éve tart és vannak ilyen durva ingadozásaim.


Mit javasolnátok erre?

Jogos a félelmem hogy a gyógyszer elvenné a személyiségem?



ápr. 22. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Inkább bízz meg az orvosban ő látott téged és ő kezel.
ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Exem szintén depressziós volt, és elkezdte szedni. Az első hetekben nagyon feszült volt, majd teljesen érdektelen lett, mint egy ivartalanított macska... szörnyű volt, már semmi sem érdekelte és szakítottunk.


Én azt tanácsolom, hogy ne kezd el!!!


Mi az amit most elnyom a nyugtató? Nem tudsz rajta változtatni?

ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Megváltoztatja az ember személyiségét. A gondolatok és az érdeklődés tűnik el, ami a zenére is kihathat. Sajnos van benne tapasztalatom. Ha szeretnél, priviben beszélhetünk.
ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem egyik hangulatstabilizáló sem változtatta meg a személyiségem.
ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

#2 vagyok

Mégis miért kellett lepontozni? Van benne tapasztalatotok? Barátnőmmel másfél éve együtt voltunk, depressziót diagnosztizáltak rajta, majd a pszichológusa felírt valamit, amitől fejfájása lett, hányingere, félt feszült, ingerült lett. 2-3 hét múlva lenyugodott, és nem érdekelte semmi! Előtte voltak nagyon vidám napjai, és rossz napjai is. Ahogy függő lett, mindkettő eltűnt. Érdektelen lett, nem lehetett vele értelmesen beszélni, mert csak egykedvűen válaszolt. Mondtam, hogy szakítok vele, erre közölte, hogy még az sem érdekli. Teljesen megváltozott!

ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hat ez nem sok segítség hogy jó dolog e a gyógyszer vagy sem…
ápr. 23. 03:05
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

5


Ezek szerint nem is biztos, h hangulatstabilizálót kapott...

ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4 akkor neked voltak már súlyos hangulatingadozásaid?

És mikor szedtel rá gyógyszert mi történt?

Teljesen stabil lettél?

ápr. 23. 16:16
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

7

Antidepresszánst kapott. Ami elnyomta a negatív gondolatokat, de a pozitívakat is, olyan semmilyen lett a személyisége, mindent lesz*rt.

ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

9


Az antidepresszáns NEM hangulatstabilizáló!

ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!