Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepi- Citapram- tapasztala...

Antidepi- Citapram- tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár hete szedem, kiegészítve Rivotril + altató.

Most végre jól alszom, igazából a nappali gondolataim se rosszak, de olyan vagyok, mint egy kis robot, a mechanikus dolgokon túl nincs másra energiám. Örülök, hogy élek, hogy alszom, de ez messze van a JÓ-tól. Elmúlik? Ti hogy vagytok ilyenekkel?


2010. okt. 27. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én voltam depressziós. Akkor éreztem azt, mint te, mikor ellőte az orvos az adagomat. Túl sokat szedtem. Bár az nem most volt. Szólj a dokidnak!
2010. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az altatót miért írta még a dokid( biztos megvolt az oka). Ez egy jó kombináció szorongás, pánik depi ellen. A mellékhatásai hamar elmulnak, és aztán kezd valójában hatni. Legyen türelmed kivárni. A kedvező hatás 3-4 hét, vagy még több után várható. Semmiképp ne hagyd abba a szedését, mindíg pontosan ugyanakkor szedd, ahogy elő van írva. Higyjél az orvosodban, és a gyógyszeredben. Ha tudsz, akkor az életviteleden módosíts valamelyest. Énnekem pánikrohamaim voltak. Ugyanezt kaptam, és kb 3 hónap kellett a teljes gyógyuláshoz. Lényegesen jobban érzem magam, mint a betegség előtt. Stabil és határozott lett a gondolkodásom. A mai napig szedem a gyógyszereimet, igen kis mennyiségben. Nyoma sincs a régi tüneteknek.
2010. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

A rivotril nem altató, hanem nyugtató. Vagyis az álmosság az nem főhatás, hanem pont hogy nem kívánt mellékhatás.

Szedni azért kell, mert az antidepi az első hetekben felerősíti a tüneteket (vagy olyan mellékhatásokat okozhat a megszokásáig, amik pont a pánikrohamnál jelenlevőkre hasonlítanak), ezért azokat el kell nyomni. A nyugtató pár hónap után csökkenthető, majd elhagyható lesz.

2010. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapja szedem, nagyon megszenvedtem az elején a mellékhatásaitól. Te érzel most mellékhatást? Pedig nagy dózisú Xanaxot szedek mellé, azóta is folyamatosan. A mellékhatásokat már nem érzem, de különösebben jól sem lettem...ugyanolyan nekem is.:(
2010. okt. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hozzászóló: az altatót a kérdező a rivotrilon túl kapja. Ezt nem értettem. Amikor először kezdtem szedni a rivót, úgy aludtam tőle mint a tej.
2010. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Xanaxos hozzászóló. Engem először xanaxxal tömtek. Rosszabbul lettem tőle, mint előtte egyáltalán. Bekerültem kórházba. Ott elvették a xanit, és kaptam helyette rivotrilt. Az antidepin nem változtattak. Már másnapra jól lettem. A mai napig így szedem antidepi+ rivó. Szólj a dokidnak, hogy meg kellene próbálni a xanit leváltani.
2010. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis érdekesség:


A pszichiáterek nem tudják előre megmondani, hogy milyen káros mellékhatásokat tapasztalhat az ember, mivel egyikük sem tudja, hogyan működnek az általuk felírt szerek.


A tudatmódosító szerekről egyre inkább kiderül, hogy kémiai méreganyagok, amelyek halált okozhatnak. A pszichiáterek szerint a szereik életeket mentenek, ám saját tanulmányaik szerint a tudatmódosító szerek megduplázhatják az öngyilkosság kockázatát. Mint kiderült, a tudatmódosító szerek hosszú távú használata életre szóló testi és mentális károsodást okoz, de a pszichiáterek figyelmen kívül hagyják ezt a tényt.


A pszichiátriai szerek általános és jól dokumentált mellékhatásai között szerepel a mánia, a pszichózis, a hallucinációk, a személyiség elvesztése, az öngyilkos gondolatok, a szívroham, a stroke és a hirtelen halál.


Sőt, az USA Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hatósága (FDA) arról számolt be, hogy a betegek és az orvosok valószínűleg csak a szerek összes mellékhatásának csupán 10%-át jelentik be.

2010. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

MINDENféle gyógyszerre igaz, hogy nem látható előre, hogy az adott páciensnél milyen mellékhatást okoz majd.

A pszi-k által felírt gyógyszereknél csak annyiban más a helyzet, hogy még nem olyan kinomultak és célzottak, mint a 40-50-80 éve piacon lévő hatóanyagúak. Aránylag fiatal ága ez még az orvostudománynak.

2010. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából meg van az oka annak,hogy miért nem tudni az összes mellékhatását ezeknek a gyógyszereknek.Nemhiába nincs rajta,de dolgozunk azon,hogy rajta legyen,és akkor valószínűleg nem szedné senki,ha tisztában lenne vele mit okoznak ezek a gyógyszerek.Egyébként nem fiatal ág ez már :)
2010. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem vagyok híve én sem a gyógyszeresdinek.

BÁRCSAK enélkül is úrrá tudnék lenni a szorongáson és aludnék éjjel.

2010. okt. 29. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!