Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az jónak vagy rossznak számít,...

Az jónak vagy rossznak számít, ha egy pszichológus rengetegszer veszi át a szót, legalább feleannyit, de lehet, hogy még többet beszél, mint a kliens, illetve magáról is sokat sztorizgat (persze témába illő dolgok, csak a saját életéből)?

Figyelt kérdés
Jó értékeléseket olvastam róla, ezért esett rá a választásom. Amúgy jófej meg kedves, csak épp szinte a negyedét, ha ki tudom beszélni, mint amivel eredetileg odamegyek. Hiába szedem össze neki pontról pontra a házit, amikor adja, jóformán 1-2. pontot tudunk csak megbeszélni, mert átveszi a szót jó bő lére eresztve, magáról is sztorizgatva, viccelődve. Persze sokkal jobb így, mint szorongva ez igaz, mégis, picit off nekem így, főleg, hogy nem is olcsó ez az egész.

febr. 1. 12:05
A kérdező szavazást indított:
Rossz
12 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az semmiképp nem jó ha nem hagyja kifejteni a gondolatmeneteidet úgy, hogy neked amúgy lenne rá igényed.
febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jó vagy rossz, hanem valakinek így jobb, valakinek másképp. Először szerintem próbáld megbeszélni vele, hogyan tudnátok jobban beosztani az időt. Ha nem változik, kereshetsz másik szakembert.
febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megerősítéseket, akkor nem én érzem tévesnek, hogy ez tényleg off...
febr. 1. 19:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Neked kell többet beszélni, elvileg ő csak kérdez, javaslatokkal, módszerekkel áll elő.
febr. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindig a témára reagál, sosem tér el az aktuális tárgyról, kivéve ha nagyon jó a viszony!
febr. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na igen, a viszony tényleg nagyon jó, csak szerintem legalább ugyanannyit beszél közben ő a saját életéről, családjáról, barátairól, mint én. Mármint ha a barátom akar lenni akkor ez így oké, szakemberként elég fura. Valahogy bármit hozok fel, a vége mindig ő és az ő környezete.
febr. 2. 09:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Na most mondok neked valamit. Meddig terjedhet el egy ilyen viszony?

Addig hogy az ismerősömre (nő) rámozdult a terapeutája (férfi), ajánlatot tett neki! Diszkréten, ha érted! 😋 Amúgy nagyon segítőkész vele!

febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez komoly? 😮
febr. 2. 10:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez komoly!
febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem jó szakmailag! Ez a Te időd! Nem azért vagy ott, hogy a saját életét hallgasd! A pszichológus is oszthat meg saját élményt, ha ezt tudatosan csinálja, megvan vele a konkrét célja. De az mindenképpen red flag, ha téged ez negatívan érint! Jelezd neki vissza mindenképpen!
febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!