Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen volt az első alkalmad...

Milyen volt az első alkalmad a pszichiáternél vagy a pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Kértem és kaptam beutalót pszichiátriai rendelőbe, ellátásra. Tinédzserként megfordultam már néhány helyen, de arra az időszakra és a kezelésekre nem emlékszem, így ezt első alkalomnak tekintem.


Másoknak mik a tapasztalataik? Hogy zajlott az első alkalom?


jan. 5. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgetés lesz. Mindent őszintén el kell mondani, ha azt akarod, hogy jobb legyen. A gyógyszertől nem kell félni. Az agyban lejátszó kémiai folyamatok vagy éppen ezek hiánya okozza a tüneteket.
jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Magadról kell majd tudni beszélned, milyen suliba jársz, hogy érzed ott magad, hol laksz, milyen a viszonyod a szuleiddel stb. Ha megakadsz, majd ő kérdez.
jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


27 éves, dolgozó felnőtt vagyok, így sok felsorolt példa nem vonatkozik rám első körben, de értem, mire utaltál vele.

jan. 5. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy csoda nem fog történni, ha szorongásos és/vagy depressziós vagy akkor valamelyik random SSRI-t fogja felírni (tipikusan escitaloprammal indítanak), átmenetileg pedig nyugtatót ad. Ez az általános eljárás. Nagy beható kikérdezésre ne számíts.
jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáternél megkérdezték mi a panaszom, de csak annyit tudtam kinyögni, hogy szorongok emberek közt és felírtak nekem egy SSRI-t rávágva, hogy szociális fóbia.

Megmertem kérdezni, hogy hogyan változtassak rajta, mert a gyógyszer csak a tünetet fogja enyhíteni, erre kb leszídtak, hogy ahhoz pszichológusra van szükség.


A pszichológusnál a legelső alkalommal hihetetlenül ideges voltam, mert előtte sosem beszéltem senkinek az érzéseimről.

Ő is megkérdezte, hogy mi a problémám, és a családi hátterem, hobbim, munkám felől érdeklődött és megbeszéltük, hogy nagyjából hogy fog a terápia kinézni.

Majdnem egy éve járok hozzá, és nagy szerencsém van mert egy iszonyú kedves pszichológushoz kerültem.

Azóta persze kiderült, hogy szó sincs esetemben szociális fóbiáról, és jól döntöttem azzal is, hogy a gyógyszert nem kezdtem el szedni.


Az pszichiáter állami volt, a pszichológus nem.

jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sokféle problémám van, közel tíz éve diagnosztizáltak depresszióval, talán második alkalommal, most viszont nem azért fordultam orvoshoz, hanem, mert minden jel szerint DID-m van, és 1. erről szeretnék biztos diagnózist, 2. segítséget, mert már nem tudom menedzselni a mindennapjaimat.


Ismét köszönöm a válaszokat és az élményeket!

jan. 5. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakpszichoterapeutánál voltam,Sztk.kereteken belül.De rendes,törődő volt.Mondta üljek le,és meséljek,miért utaltak be.Beszélgettünk,ellátott tanácsokkal.
jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!