Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogyan legyek...

Mit tegyek? Hogyan legyek pozitívabb? Hogyan élvezzem a hobbijaimat, amiknek jó szórakozásnak kéne lennie megint? Hogyan tanuljam meg szeretni, vagy legalábbis nem szidni a munkámat annyit? Hogyan győzzem meg magam, hogy van értelme kipróbálni újat?

Figyelt kérdés

(Önsajnáltatás következik, de tényleg szeretnék pozitívabb lenni, szóval jó lenne pár tanács)

Több dolog, amit szerettem és sokat jelentett nekem, többé nem okoz örömöt, de annyira, hogy amikor csinálni szeretném, ilyen gondolataim vannak:

"Minek? Szégyellheted magad, hogy ilyen silány munkát adsz ki a kezeid közül, nem érdekel, hogy a rajzolás csak 1 hobbi, rá se bírok nézni a ceruzára."

"Írnom kéne a blogomra... Nem lehet, mert úgy se érdekel senkit, ami meg érdekelte őket, az már nem érdekel engem."

"Oké, akkor kezdj egy új hobbit! Minek? Úgy se fogok fejlődni benne, voltak álmaim évekkel ezelőtt, de úgy se leszek elég jó, hogy megvalósítsam őket."

"Oké, majd a kedvenc fandomom feldob." A fandom egy része vette egy jó szándékkal írt posztomat és kicsavarta a jelentését, nagyon jó. Egyre toxikusabb is, ennyire nem volt rossz a helyzet 4 éve.

"Utálom magamat, nem vagyok jó semmire és soha nem is leszek." Tudom, hogy ez túlzás, de attól még így érzem, és nem tudok mit kezdeni vele.

S tisztában vagyok vele, hogy ezek miniatűr problémák, szóval jobban kéne kezelnem, de a "Legyél boldog, értékeld az eddigi sikereid, menj és csinálj valamit!" Nem működik. Roppant sokszor vagyok szomorú és mérges, pedig nem vagyok rossz helyzetben egyáltalán, csak utálom magamat, mert nem érzem, hogy bármiben hasznos lennék, s még ha az is lennék valamiben, akkor se vagyok pótolhatatlan. Tudom, hogy a családom nem így gondolja, és szeretnek, de nem értem, hogy mit látnak bennem: Nincs semmi személyiségem, semmi bájam, nem vagyok vicces, vagy okos, egyszerűen csak... Egy nagy semmi vagyok, és a korábbi sikerek se számítanak, ha soha többé nem leszek sikeres semmiben. Ha nagy ritkán van is egyedi véleményem, tudom, hogy nem mondhatom, vagy nem viselkedhetek úgy, mert idegenek szétszednének érte.



2023. okt. 18. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Uhh, teljesen ugyanígy érzek és vagyok:( Ha ez vigasztal kicsit, nem vagy ezzel az érzéssel egyedül. És ez valójában csak egy érzés, nem a tényleges állapot a helyzetedre. Vagyis a szemszögeden lenne érdemes változtatni, a reakciódat figyelni pl azért, mert úgy érzed, és a kulcsszó az "érzed",hogy semmit nem érsz, ez nem azt jelenti, hogy valóban így is van. Vagy valóban szégyellned kéne magad? Mintha a legjobb barátja lennél magadnak, úgy tiszteld és értékeld azt, aki vagy! És soha ne mondd, hogy soha, mert nem tudhatod, mindössze a te időd még nem jött el. El fog, amikor kilábalsz a negatívumokból, kikel a hajtás és előtör a virág, vagy a benned élő lepke, érted a hasonlatot. Ehhez türelemmel és békével legyél önmagaddal, megérdemled! Meg aztán világmegváltó dolgokat sem kell mindenkinek tennie, a belső békével és nyugodt derűvel, szeretettel magad és a világ felé lehet sodródni is az árral, amibe aztán jönnek úgyis spontán dolgok, sok esetben maguktól,lehetőségek, amikkel viszont akkor élni kell, és "csak úgy lenni" a világban, elégedetten, na ez a legszebb érzések egyike! Ne akard görcsösen a sikereket, önmagadra találj rá és hidd el, tapasztalatból mondom, akkor jönnek igazán! Mások lehúzó véleményével meg ne foglalkozz, azt tedd és mondd, amit jónak látsz, és légy büszke az egyedi véleményedre, neked legalább van egyediséged, nem úgy mint sok "tömegterméknek" manapság.
2023. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!