Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichológia...

Bulcsando kérdése:

Mi a különbség a pszichológia és a művészet között ?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy elvileg például a pszichiátria vissza fejti a szellemi működést agyi működésekre de a pszichológia mit fejt vissza ? Vagy milyen az amikor valakinek csak pszichés problémája van ? Vagy az azt jelenti hogy egyáltalán nem érti magát hogy mi a problémája és ezeket a belső problémákat akarja a pszichológus megoldani ? Vagy ha nem is megoldani megértetni a beteggel hogy mi a baja ? Mitől érzi magát rosszúl ? Talán azért nem értem mert nekem általános problémáim vannak

2023. okt. 13. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint a zene és a biciklizés között.
2023. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most ide hogy sikerült bekapcsolni a művészetet?
2023. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval...mi is a kérdés ?
2023. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert mind a kettő emberekkel foglalkozik de lehet hogy inkább azt kellett volna megkérdezzem hogy mi is a pszichológia , pusztán csak emberek szokatlan problémájának a felderítése ? Amikor valakit valami szokatlan dolog zavar ?
2023. okt. 13. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia és a művészet két teljesen különböző terület, de mindkettő az emberi érzelmi és mentális világ mélyebb megértését szolgálja.


Pszichológia:


A pszichológia a tudomány, amely az emberi gondolkodást, viselkedést és érzelmi folyamatokat tanulmányozza.

Pszichológusok arra törekednek, hogy megértsék az emberi elmét, az érzelmeket, a gondolatokat és a viselkedést.

Pszichológusok segítenek az embereknek megoldani vagy megérteni a mentális problémáikat, például szorongást, depressziót, stresszt, traumákat stb. Emellett tanulmányozzák a tanulást, memóriát, a társas interakciókat és sok más aspektust is.


Művészet:


A művészet kreatív kifejezés és önkifejezés módja, amely számos formában megnyilvánulhat, például festészetben, szobrászatban, zeneben, irodalomban, színjátszásban stb.

A művészet célja általában az, hogy érzelmeket keltse vagy kifejezze, legyen az a művész saját érzelmei vagy azok, amelyeket szeretne közölni a nézőkkel.

A kérdés, hogy mi a pszichológus szerepe azoknál az embereknél, akiknek pszichés problémáik vannak, és mit jelent, amikor valakinek csak pszichés problémái vannak. A pszichológus segíthet az embernek megérteni, mi okozza a pszichés problémákat, hogyan hatnak az érzelmeikre és viselkedésükre. Nem feltétlenül az a cél, hogy "megoldja" ezeket a problémákat, hanem inkább segít a betegnek megérteni önmagát, a problémáit és megtalálni azokat a módszereket, amelyekkel kezelni tudja vagy megbirkózni velük.


Az általános problémák lehetnek olyanok, mint a stressz, az érzelmi nehézségek vagy a konfliktusok, és a pszichológus segíthet az embernek megtalálni az ezekre való válaszokat és kezelési módokat. A pszichológia és a művészet is fontos eszközök lehetnek az emberi élet mélyebb megértéséhez és kifejezéséhez.


A kérdéseket nagyin furán teszed fel, de ezzel az információval tudtam szolgálni...a művészet lehet terápiás jellegű, mint a tánc vagy az olvasás...megnyugtató

2023. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából azt hiszem, átfedés van a két szakma között(pszicho, pszichiáter) ami az ember viselkedését illeti, vagy például yungi pszichológiát mindketten tanulnak, alternatív lélekturkászatot, mint sématerápia, vagy viselkedésterápia, pszichodráma, gyógyítás művészettel vagy állatokkal.. :) először a pszichológus is meg az orvos is kikérdezi a beteget, attól függően mi a baja, kiválaszt egy megfelelő terápiát vagy a páciens jelentjezik. A hangulatzavarok javítására vannak gyógyszerek, amit csak orvosok írhatnak, de szerintem egy pszichoterapeuta is tudja, hogyan kell felderíteni a beteg problémáit, illetve megfelelő válaszokat adni a kérdésekre orvosi szempontból. Általában kell, hogy a páciens el tudja mondani, mi a problémája, hogy valamilyen traumái vannak, vagy nem tudja hogyan viselkedjen bizonyos helyzetben. Van akivel lehet beszélgetni, van aki inkább csak kérdezget, hogy rájöjj, ő mit lát problémának, persze ha te látsz egy problémát azt elmondhatod neki, meghallgat szépen, aztán attól függ mennyire jó, mennyire passzoltok, hogy hogyan tud aztán rávezetni a megoldásokra. Például vki foglalkozik szexuális problémákkal, Ő segíthet ebben jobban, de lehet hogy egy másik szakember azt mondja, ő ehhez nem ért.... XD.

Egy óra nem olyan sok, nem biztos hogy az orvos rögtön tudja mi bajod, pár mondat után, szerintem már ahhoz kell egy önismeret, hogy ne csak érezd, hogy van vmi, hanem tudjad mi bajod, hogy azt elmond, és aztán segít felismerni a megoldást. De mondom sztem nem lehet mindenkivel olyan jól bészélni, de ha azt se tudod elmondani mi bajod, mer mondjuk annyi minden nyomaszt :D hát akkor nem fog tudni segíteni..általános problémákat meg barátokkal, családban is meg lehet beszélni. Tv_be volt egy műsör, abban azt mondták ha heti vagy napi egy óra tartalmas beszélgetés lenne családon belül, gondolom egymásra figyelő, minőségi, az kiváltja a pszichológust. :)

Amúgy pár dologra magadtól is rájössz, ha lelkibajod van vagy olvashatsz könyvet a témában.

2023. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a fő kérdésre: az egyik önmegértés és filozófiai tudomány, a másik egy önkifejezési és önmegvalósítási alkotó forma.
2023. okt. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De mivel alkotás közben csak arra fókuszálsz, amit csinálsz, így ez egy pihenés a pszichének, végülis regenerálódik, tehet lehet összefüggést találni közöttük. :)
2023. okt. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fenomenális gordiuszi összefoglaló 7-8, köszönöm!
2023. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!