Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióhoz társulnak...

A depresszióhoz társulnak téveszmék?

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

téveszme határ azért egy homály.


5x próbáltam ongy. lenni, felirt nekem antipszichotikumot teveszmere. Mondom neki en nem veszem ezt be (clozapine), ez a leheto legerosebb antipszicho es nem vagyok pszichotikus hanem neurotikus es kvara elegem van az eletembol, tudatomnal vagyok.


De szerinte ez teveszme, ami pszichozis, azaz skizofren szeru vagy. Szoval ezt raijra a diagnozis papirodra, vagyis az enyemre. De azert adott olyan szereket amik a pszichozist meg elohozzak (stimulans kacsint)... na akkor most hol van a teveszme?


Valaki szerint a teveszme az tudattalansag, nem vagy tudatodnal de cselekvokepes vagy, szoval Bipol I kepes ugy cselekedni, hogy teveszmevel azt hiszi manias allapotban, hogy repulni tud, es kiugrik az ablakon. Szerencsere meg az elso emeletrol sem, meghuzta a bokajat. De ez teveszme, es eros pszichozis mert nem lett vege.


A pszichiaterek nagyjabol szabadkezet kapnak rajtad. Azt irnak rad amit akarnak sajnos, nem a tudomany szamit, hanem a pszeudo-sajat-tudomanyuk amit ok alkottak maguknak es az alapjan kezelnek, irnak papirokat rolad, vagy esetleg mennek birosagra miattad. De ez igaz minden orvosra szinte ma mar. Nincs egysegesseg csak az alapokon.

2023. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

depresszió társulhat úgynevezett holothym téveszmékkel. amik a hangulattal kongruensek pl. mindenki róla beszél az utcán, hogy milyen értéktelen és rossz ember.


pszichózis az nem jelenti azt, hogy "szkizofrén szerű" valaki. ez a súlyosságra utal. bármilyen pszichiátriai betegségben előfordulhat pszichotikus "szint". személyiségzavarban, súlyos szorongásos zavarokban, depresszióban is.


sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt. a clozapin valóban túlzás első szernek, ha korábban nem szedtél más antipszichotikumokat.

2023. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!