Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van neha olyan erzesetek,...

Van neha olyan erzesetek, hogy: “Vagyok en es van a vilag”?

Figyelt kérdés
ugy ertem, olyan erzes, hogy kivulallokent tekintetek a vilagra, ugy erzitek nem vagytok resze az egesznek. Nem tudom miert de mostansag egyre gyakrabban erzem ezt.
2023. szept. 23. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Van. Elzötyögne ez nélkülem is.
2023. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A világ van a tudatban,ahogy a test is a tudatban van,én nem a "világ" hozta létre a tudatot a testen keresztül,egy tudat van,ami manifesztálja magát a testeken keresztül a világban,amely testek a világ anyagából tevődnek össze,de önmagában a tudat nélkül semmik,csak a tudatnak van realitása.Amit érzékelsz az a tudat tényleges egyedülvalósága.
2023. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es oke viszont ez az erzes nemreg jelentkezett nalam. Mit tegyek, hogy ne erezzem ilyen kivulallonak magam?
2023. szept. 24. 06:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálad egy gondolat vagy inkább derealizáció?


Nekem mindkettő szokott lenni egyébként, főként depresszióhoz kapcsolódóan.

jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez nalam egy neha elojovo erzes.
jan. 21. 09:03
 6/6 anonim válasza:
100%

Deperszonalizáció a neve ennek azt hiszem. Általában traumákhoz kötődik.

Nagyon fura, mint egy testen kívüli élmény. Régebben nekem is volt ilyen. Ha rendszeres, szerintem a végére kellene járni, hogy mi az oka.

jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!