Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért viselkedek még mindig...

Miért viselkedek még mindig gyerekesen ?

Figyelt kérdés
Már negyven éves vagyok es egy nagy gyerek ahogy szokták mondani. Meg is kaptam párszor ezt es én is érzem hogy gyerek vagyok. Nézem a felnőtteket és akik ennyi idősek azok teljesen mashogy viselkednek és mashogy élik az életüket. Én nem akarok gyereket. Nem vagyok valo egy tartos kapcsolatra. Nem ertek semmihez. Meg akarok felelni masoknak.Nagyon erdekel hogy mit gondolnak rolam. Kedveskedek mindenkivel és jópofáskodok. Senkit nem bántok meg. Ha beszolnak valamit totál magam alatt leszek. Nem tudok társaságba lenni. Rendezvényekre se megyek. Nem tudok elbeszélgetni senkivel sokáig mert lehangol a legtöbb ember. Depresszios vagyok emberek közt. Megfelelési kényszerem van. Röhögök olyan dolgokon amin mások nem. Nem tudom magam elfogadni.Aki igazán megjsmert eddig az mindenki azt mondta ,hogy jo ember vagyok ,de én nem tudom így elfogadni magam. Ahogy idősödök egyre rosszabb. Csak olyan emberekkel tartom a kapcsolatot akik jóindulatu szerény emberek. Gyűlölöm a nagyképűsévet és a beképzeltséget. Nagyon érzékeny is vagyok. Mitől lehet ez ? Valami személyiségzavar ?
2023. szept. 16. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg autista vagy. Ez nem is gond. Amiket leirtal, azok kozul egy az igazi gond, hogy nem ertesz semmihez. Ez gond. El kell tartanid magadat. Ez megy? Dolgozol?


A tobbi nem szamit, ha jol erzed magadat. Nem kotelezo emberek kozott jarni ha nem muszaj.

2023. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló gondolkodásmódban vagyok! Én is nagyon érzékeny tudok lenni, a mamám azt mondta, hogy a mi családunk nagyon sértődős. Sok poént nem tudom felfogni és megsértődök rajta vagy bánt, férfi létemre.. De ahogy életem során eddig kutattam ez visszavezethető olyan családi traumákra, amik nem lettek sehol sem feldolgozva és észrevétlenül rakódik át a terhe generacióról generációra. Először a saját családod múltját kellene minél szélesebb körben felderítened. Veled nagy eséllyel semmi baj nincs, inkább fejlett a személyiséged mert nem simulsz bele a mocsárba, hanem kiakarsz mászni onna mert érzed nem jó. Nagyon empatikus személyiséged lehet, bízom benne sikerül feldolgoznod a családod kéretlen terheit éd megtalálod a fényt, ami egy könnyedebb úton vezet. Ne feledd, hogy a depresszió okozta sivárságnak van függősége, ezt a függőséget tudni kell legyőzni és meghaladni, mert könnyedén fogva tud tartani.
2023. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom.le vagyok százalekolva bipoláris zavarral,de nem birom mar itthon. Mennék is társaságba melozni meg nem is. Amugy anyám is ilyen mint én csak ennyire azért nem. Apám meg pont az ellenkezője. Igen nagyon empatikus vagyok. Tulságosan.
2023. szept. 16. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki nem megy el otthonról, az mindig gyerek marad. Az egész felállás akarva-akaratlanul belekényszeríti ebbe a szerepbe.

A mindenkivel való cukiskodás meg azt eredményezi, hogy akárki átlépheti a határaidat, beléd törölheti a lábát.

2023. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!