Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ezt elmondom a pszichiátria...

Ha ezt elmondom a pszichiátriai szakrendelésen, mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

Félelmeim vannak, rengeteg félelemmel küzdök. Szinte folyamatosan szorongok. Kialakult emiatt PMS, fokozott izomtónus lábamban, nyakamban, vállamban.

Sokat agyalok, sokat fáj a fejem.

Hangulatingadozásaim vannak, egyszer fent, egyszer lent, egy pillanat alatt, többször inkább lent.

Alvászavarom van, rémálmok gyötörnek, összegubózva alszom el mindig és izzadtan, sokszor sírva, félelemmel ébredek. Legtöbbször nappal alszom, mert éjszaka félek elaludni.

Félek és nem bízok az emberekben, mindig arra gondolok, hogy biztos baja van velem, biztos rosszat akar nekem, inkább elkerülöm, szóba sem állok senkivel. Van néhány ember, akivel jóban vagyok, de sokszor gondolok arra, hogy nekik is hátsó szándékuk van, bántani akarnak, de nem merem elmondani nekik, mert egyszer valakinek elmondtam és azóta nem beszél velem, mert megharagudott, pedig nem akartam megbántani.

Gyerekkori rossz emlék miatt képtelen vagyok továbblépni az életemben.

Nincs semmi önbizalmam, elégedetlen vagyok magammal, mindenféle szempontból, azt érzem, hogy semmire se vagyok jó, felesleges vagyok, nem is kéne léteznem, amúgy is csak véletlen jöttem létre, nem voltam tervben és azt érzem, sose leszek ennél több, nem is vagyok alkalmas semmire, elszúrtam az életemet és minden, ami rossz történik körülöttem, az az én hibám.

Rengeteg édességet eszem, mert valamennyire megnyugtat és gyűjtöm a háziállatokat, már 5 van itthon, mert mögéjük bújok az élet nehézségei elől, úgy érzem, csak miattuk érdemes léteznem.


2023. szept. 9. 22:57
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező, én jártam állami pszichiátriai rendelésen, leírom én mit tapasztaltam hátha segít valamennyit.

Az, hogy mennyit tudnak veled foglalkozni sajnos attól függ mennyi ideje van az adott szakembernek.

Amikor elmész pszichiáterhez megkérdezi mi a panaszod, miért kerested fel. Elmondod esetleg még tesz fel néhány kérdést ezután valószínűleg gyógyszert fog felírni, mert a pszichiáter orvos ezért elsősorban gyógyszerrel kezeli a problémát. Nekem pl. először csak antidepresszánst írt fel nyugtatót csak a második alkalommal, mert nagyon szorongtam de azt is úgy, hogy szükség esetén szedjem ne mindennap, hogy ne szokjak hozzá. Aztán valóban havonta kontroll, mert idő kell mire hat a gyógyszer ott meg tudod beszélni vele a mellékhatásokat, egyéb problémákat. Az igaz, hogy elég könnyen felírnak akár erősebb gyógyszereket is... De te döntöd el, hogy beszeded e és ha problémád van a gyógyszerrel azt mindenféleképpen mondd el, sok fajta van és a megfelelő segíthet csak az orvosok se tudják ránézésre megmondani ki, hogy fog rá reagálni...

Viszont kérheted, hogy utaljon be pszichológushoz, nálunk ő csinálja a teszteket meg lehet vele hosszabban beszélgetni akár 50 percet is, mint magánban. Az, hogy mennyit kell várni időpontra változó nálam 2 hét volt mire időpontot kaptam de szerintem sajnos ez a ritkább eset a legtöbben azt írják többet kell várniuk...

De egy próbát mindenképpen megér szerintem ha elmész azzal nem vesztes semmit! Jobbulást és sok szerencsét!

2023. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Magánba semmiképpen sem tudok elmenni, mert nincs rá pénzem, minimálbéren vagyok és az 5 állatomnak a legjobbakat igyekszem megadni.

Megkérem akkor, hogy utaljon be pszichológushoz vagy valami pszichoterápiára mittudomén, a gyógyszereken kívül.

Oda hányszor tudok elmenni, ha kapok időpontot, utána kérhetek újabbat?

2023. szept. 10. 11:29
 13/14 anonim válasza:

Hát ez is változó, hallottam olyat ahol max. 10 alkalmat áll az állam de ahol én vagyok nincs ilyen egyenlőre kéthetente megyek a pszichológushoz vagy van, hogy kevesebbszer jutok el hozzá munka miatt.

Meg nekem ajánlottak ilyen intézményeket ahol terápia van tb-re Tündérhegy a neve de oda nem tudtam el menni, mert be kell feküdni, munka miatt akkor gondolom ez neked sem opció...

De mindenképpen kérdezz rá nálatok hogy működik!

2023. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.

Csak tudjam rávenni magam, hogy elmenjek szakrendelésre, mert ez így nagyon nem lesz jó, lassan szétesek.

2023. szept. 10. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!