Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ezt elmondom a pszichiátria...

Ha ezt elmondom a pszichiátriai szakrendelésen, mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

Félelmeim vannak, rengeteg félelemmel küzdök. Szinte folyamatosan szorongok. Kialakult emiatt PMS, fokozott izomtónus lábamban, nyakamban, vállamban.

Sokat agyalok, sokat fáj a fejem.

Hangulatingadozásaim vannak, egyszer fent, egyszer lent, egy pillanat alatt, többször inkább lent.

Alvászavarom van, rémálmok gyötörnek, összegubózva alszom el mindig és izzadtan, sokszor sírva, félelemmel ébredek. Legtöbbször nappal alszom, mert éjszaka félek elaludni.

Félek és nem bízok az emberekben, mindig arra gondolok, hogy biztos baja van velem, biztos rosszat akar nekem, inkább elkerülöm, szóba sem állok senkivel. Van néhány ember, akivel jóban vagyok, de sokszor gondolok arra, hogy nekik is hátsó szándékuk van, bántani akarnak, de nem merem elmondani nekik, mert egyszer valakinek elmondtam és azóta nem beszél velem, mert megharagudott, pedig nem akartam megbántani.

Gyerekkori rossz emlék miatt képtelen vagyok továbblépni az életemben.

Nincs semmi önbizalmam, elégedetlen vagyok magammal, mindenféle szempontból, azt érzem, hogy semmire se vagyok jó, felesleges vagyok, nem is kéne léteznem, amúgy is csak véletlen jöttem létre, nem voltam tervben és azt érzem, sose leszek ennél több, nem is vagyok alkalmas semmire, elszúrtam az életemet és minden, ami rossz történik körülöttem, az az én hibám.

Rengeteg édességet eszem, mert valamennyire megnyugtat és gyűjtöm a háziállatokat, már 5 van itthon, mert mögéjük bújok az élet nehézségei elől, úgy érzem, csak miattuk érdemes léteznem.


2023. szept. 9. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanígy mondd el az orvosnak és biztos segíteni fog rajtad.

Gyógyulást!

2023. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Felírnak egy havi rivotrilt, aztán havonta kontroll. Mást nem nagyon csinálnak az állami pszichiátriai szakrendelésen.
2023. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem két tapasztalatom van állami pszichiátriai szakrendelésseél.. Az első az, hogy be akar küldeni a pszichiátriára, hogy majd ott foglalkoznak veled, a másik pedig az, hogy kiír valami gyógyszert, aztán havonta kontroll.
2023. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elsőkörben 0.25-ös xanax, reggel 1, este másfél. Aztán majd szép lassan emelik az adagot. Valószínűleg felírnak Yarocent vagy Stimulotont is, az utolsó bekezdésben leírtak miatt. Ha a Yarocentől rémálmaid lesznek, akkor később Parnassant is kapsz. Ennyi fog történni. Max a gyógyszerek nevei változhatnak. Ha nagy szerencséd van, esetleg a pszichológushoz kaphatsz beutalót kb. 2-3 alkalomra, ami természetesen semmire nem elég.
2023. szept. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Jógáznod kellene, szinte minden nap sétálni 40 percet, cukor helyett étcsokit enni ha kell valami, és amúgy egészségesen étkezni. Hetente 2-szer súlyzós edzés, fokozatosan, nehogy lesérülj. Drukkolok, hogy ne kelljen gyógyszert szedned, hátha anélkül is megoldható. Önismereti előadásokat is hallgass, vagy könyvek. Ha találsz igazán jó pszichológust, az segíthet, de ha rosszat találsz az esetleg ront, plusz eleve drága. Masszázst is kipróbálhatod, akár önmasszázs, pl nyakadat válladat lábadat te is eléred, vagy jó masszőr néhányszor.
2023. szept. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És akinek valami mentális baja van és bemegy a kórházba pszichiátriai szakrendelésre, az mind csak kap 1-2 gyógyszert aztán havi kontroll ellenében mehet Isten hírével?
2023. szept. 10. 09:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vizsgálják ki, hogy miért történik vele az, ami? Nem állítanak fel diagnózist?
2023. szept. 10. 09:01
 8/14 anonim ***** válasza:
6 Igen 7 Nem
2023. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az ki van zárva.

Akkor mire írják a gyógyszert?

Mi a helyzet a gyógyszertüggőkkel?

Kamuznak valamit, aztán bemondásra írnak fel ezt-azt?

2023. szept. 10. 09:08
 10/14 A kérdező kommentje:
És a havi kontrollon mi történik? Ugyanúgy elmondom, mi van, változott e valami és állítanak változtatnak a gyógyszeren és ennyi?
2023. szept. 10. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!