Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen hullámzó a lelki...

Miért ilyen hullámzó a lelki állapotom?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, szóval úgy gondolom, hogy már ki kellett volna nőjjek a kamaszkori hangulatingadozásbol. Vannak napok, amikor energikusnak érzem magam, pozitívan gondolok a jövőre, jól alszom, jól érzem magam a bőrömbem, stb. És van mindig egy pár nap amikor depressziósnak érzem magam, csúnyának látom magam, nincs kedvem semmihez, alig alszok és kb nem lehet hozzám szólni mert annyira ingerült vagyok. Olyan mintha nem is ugyanaz az ember lennék. Ez valami személyiségzavar lenne?

2023. aug. 11. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek alapján szerintem ez még nem minősíthető személyiségzavarnak, de alapvetően az lenne a fontos, hogy jól érezd magad a bőrödben, akár személyiségzavar, akár nem.

Ezért szerintem ne annyira arra fókuszálj, hogy mindez hogyan címkézhető fel, hanem fordulj egy kicsit befelé, figyeld meg a mindennapjaidat, és keresd meg, hogy mi lehet ennek a boldogtalanságnak az oka. Elképzelhető, hogy mindemögött valamiféle fizikai egészségügyi probléma áll, de cseppet sem biztos.

A hangulatingadozások, boldogtalan mindennapok okai lehetnek pusztán rossz szokások, mint, hogy keveset eszel, ezért nincs energiád, vitaminhiányos vagy, stb. De lehet egy átfogóbb, probléma is, mint például, hogy nincs egy olyan dolog az életedben, ami értelmet ad a mindennapjaidnak, ami boldogságot és lendületet visz a mindennapjaidba. Ezek lehetnének egyébként a barátaid, tanulmányok, karrier célok, akár munka egy vágyott nyaralásért, egy hobbi, bármi.

Az is lehet, hogy nem a pozitív dolgok meglétének hiánya okozza a problémát, lehet, hogy mindez megvan már neked, de például nem értékeled őket eléggé. Az is lehet, hogy rossz emberekkel veszed körül önmagad, nem adod önmagadat, stb, ami szintén megnehezíti az önfeledt mindennapok kiélvezését.

Tehát szerintem ezeket mind érdemes lenne végig gondolni, és pár napig csak arra fókuszálni, hogy tudatosan, tüzetesen végiggondold az életed minden aspektusát, észrevedd minden érzésedet, azt, hogy hogyan hatnak rád az egyes személyek és események, és így talán megtalálod annak a forrását, ami ezeket a hangulatingadozásokat kiváltja.

2023. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!