Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék szuicid gondolato...

Mit tehetnék szuicid gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Már évek óta tartanak, napi szinten eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne, ha... De félek megtenni, ezért az lenne a jobb, ha valahogy ki tudnám törölni őket. Járok pszichiáterhez, háromféle gyógyszert szedek: Rexetin, Xanax, Ripedon. Megmondom őszintén, nem érzem a pozitív hatásukat, talán csak a Xanax veszi ki a zavaros gondolataimat egy jó órára.


27/F



2023. aug. 6. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusra is szükséged lenne, nem csak pszichiáterre.


Kitartást kívánok! Ne add fel!

2023. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az mit jelent a lapomon, hogy „susp.pszichózis”?
2023. aug. 6. 19:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt még fontosnak tartom hozzátenni, hogy a munka is nehezen, alig megy. Lassú vagyok és motiválatlan. Legszívesebben egész nap csak feküdnék és sírnék.
2023. aug. 6. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok orvos, de szerintem a susp. pszichózis azt jelenti a leleten, hogy feltételezett pszichózis, vagyis valószínűleg az van neked.


Emellé viszont 100% hogy pszichológus is kell, nem csak pszichiáter.


A gyógyszereket mióta szeded? Szeded őket rendszeresen, úgy ahogy az orvos előírta?


Ezeknek a gyógyszereknek van olyan kezdeti mellékhatása, hogy némelyik tünetet felerősítik, de csak átmenetileg, és tudnod kell, hogy ezek a gyógyszer miatt vannak, nem te vagy rosszabbul.


Ha ebben a rászoktatási időszakban vagy, simán lehet ettől, vagy a rendszertelen szedésüktől is.


Ha nagyon rosszul vagy, akkor pedig nincs mese, szedd össze minden erődet és menj be az ügyeletre, hogy baj van.


Jobban leszel!

2023. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Ripedont április óta szedem, a Rexetint tavaly április óta. A Xanaxot öt éve, azt viszont rendszertelenül. Van, hogy lecsúszik, 20-30 szem a 0.5-ösből. De a toleranciám akkorára nőtt, hogy már az sem üt ki. Amikor először csináltam ilyet, nappal 8 órát aludtam.
2023. aug. 6. 20:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy a Xanax ronthat a pszichózison. És ezt sajnos érzem is. A múltkor is volt egy kitörésem (pedig az alapszemélyiségem nyugodt, csak sok a trauma, ha meg trigger ér, robbanok). A családom egy része emiatt elfordult tőlem.
2023. aug. 6. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:

"eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne, ha..."

Neked kell kitalálnod, hogy mit kezdj az életeddel és az időddel, ezt a gyógyszer és a pszichológus sem fogja helyetted megtenni. Pl. keress egy új hobbyt, járj el társastáncra vagy ami lázba hoz, hogy otthon gyakorolj vagy gondolkodj rajta.

2023. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!