Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisok mennyi kvt isztok...

Bipolárisok mennyi kvt isztok egy nap ?

Figyelt kérdés
Én elég sokat kvzok. Este korán elalszok és éjjel felkelek és nem tudok visszaaludni. Akkor akár 3 kv is lemegy. Meg délután egy kettő. Főzött kv.
2023. júl. 12. 01:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Kiwit?
2023. júl. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
2 csészével, de arra figyelek, hogy 5 óra után már ne igyak koffeint.
2023. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Ne igyál éjjel kávét.


Am. kettőt, reggel egy, kora du. egy.

2023. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem kéne egy dekát se. Kutatások bizonyították, hogy 600mg felett már indukálhat mániát a koffein, a 3kávé erősségtől függően már bőven lehet 600mg. Bipolárisként azt kellene megérteni, hogy nem bölcs dolog szórakozni az agykémiával.
2023. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

4


Nem olvastam kutatásokat, de én kődepis szoktam lenni napi két kávé mellett hónapokig, kizárólag antidepresszánsok hatására tudok átbillenni kevertbe vagy hipomániába.


Az biztos, hogy éjjel nem kell kávét inni (sőt, kifejezetten hülyeség).


Aki kávézni akar, az igyon vmi híg lötyit és ne késő délután, ne este, pláne ne éjszaka.


3-as voltam


(U. I. Én lennék a legboldogabb, ha kávézással át lehetne menni depiből vmi jobb állapotba.)

2023. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ja és egy bipol nyilván ne öt kávét igyon, hanem mondjuk max. kettőt. Nem is értem, hogy jut eszébe bárkinek napi öt kávét meginni.


5-ös voltam

2023. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ezért hangsúlyoztam, hogy 600mg felett. A 3 kávé az erősségtől függően már simán bele tud csúszni ebbe a tartományba. 1 kávéval nincs gond.


"Most reports suggest that caffeine-induced manic episodes occur after excessive caffeine consumption, meaning more than 600 mg per day. It is unclear whether effects may occur with lower amounts."


Átlehet, de a mánia se jobb, ne kelljen már ezt elmondani. Hogy faszán érzed magad közben azt én megértem, csak közben csinálsz annyi bajt, hogy utána meg mehet a depi. Nem jó az se, egy kis hypomán még biztos elmegy, kitakarítja az ember a házat napi 2x, megértem. A depi meg szar, nyilvánvaló. De inkább a stabilitást, meg az euthym állapotot kéne keresni

2023. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért iszok ennyit,hogy mániás legyek de viszont nálam ugy van hogy akármennyi kvt ihatok ha depis vagyok mert nem megyek átt mániába. Depisen semmit nem ér a kv. Mániásan jo. Akkor még jobban pörgök tőle 🙂
2023. júl. 13. 05:06
 9/20 anonim ***** válasza:

7


Értelek, persze.


"Hogy faszán érzed magad közben azt én megértem, csak közben csinálsz annyi bajt, hogy utána meg mehet a depi."


Nem azért jön a depi, mert f.szságokat csinál ember mániában, hanem azért, mert ez a betegség természete, hogy váltogatják egymást a fázisok. Amúgy tényleg nem túl király dolog mániásnak lenni.


Nekem évek óta semmiféle stabilitást nem tudnak beállítani, rengeteg gyógyszert próbáltunk és most is szedek természetesen. Vagy kődepi, vagy hipománia, vagy kevert. Normál nincs. (Egyszer meg ugye voltam mániás is.)

2023. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

8


"Azért iszok ennyit,hogy mániás legyek..."


Hát bocsi, de te nem vagy teljesen komplett. :)


Ahogy írtam, kevertbe vagy hipomániába én is szívesen átkúsznék pár kávé árán, de mániába köszi nem.

2023. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!