Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyan transzneműek,...

Vannak itt olyan transzneműek, akik megbánták a nemváltást?

Figyelt kérdés

Szeretném már az elején leszögezni, hogy a kérdésem célja egyáltalán nem a transzfóbia, mások megsértése vagy identitásuk megkérdőjelezése, hanem puszta kíváncsiság, hogy ez mégis mennyire gyakori (mármint a detranzícionálás) és mik az okai pontosan. Azzal is tökéletesen tisztában vagyok, hogy egy itt, gyakorikerdesek.hu-n végzett felmérés jó eséllyel nem ad pontos eredményeket, de érdekesnek mindenképpen érdekes lehet.


Arról már hallottam, hogy van, akinél a nemi diszfória elmúlik idővel. Olyanról is hallottam, aki sajnos csak a nemátalakító műtétek vagy hormonterápia után jött rá, hogy mégsem transznemű. Mennyire gyakori az ilyesmi? Milyen okai lehetnek ennek? Milyen gyakoriak valójában a detranzícionálók (tehát azok az emberek, akik felhagynak a nemi átmenettel. A fogalomról bővebben itt az angol nyelvű wikipédia cikk: [link] Ha valaki tényleg megbánja ezt, annak lehet más oka is (tehát nem az, hogy igazából nem volt transznemű, hanem valami teljesen más)?


Az a baj, hogy a baloldal szerint nagyon kevesen vannak, akik megbánják ezt, míg a jobboldal állandóan a nemváltást megbánókra hivatkozva aggódik a gyerekekért. Engem kissé zavar, hogy állandóan egymásnak ellentmondó információkat vágnak a fejemhez, aztán meg azt várják, hogy higgyek, és tudom, hogy ez a kérdés nem feltétlenül fog segíteni nekem eldönteni, hogy ki hazudik, de arra mindenképpen jó lehet, hogy legalább egy kicsivel is tájékozottabb legyek a témában.


Örülnék, ha csak olyan emberek szavaznának, akik ténylegesen érintettek a témában, és rendkívül hálás lennék nekik, ha emellett részletesebben leírnák a történetüket is.


Kérek mindenkit, kerüljük a gyűlölködő válaszokat!


Köszönöm! :)



#transzneműség #LMBT #transznemű #LMBTQ #Detranzíció #Detransition
2023. jún. 17. 01:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%

De a diszfória eleve már pszichés probléma hiszen másnak érzi magát mint ami és ezt több féle mód lehet kezelni és a műtét csak az egyik lehetőség ami elvileg nem javít ezen az állapoton

Úgy fog kinézni ahogy akar de még sem fogja magát jobban érezni tőle

2023. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mondjuk azóta sokat olvasgattam ebben a témában, és túl sok boldog transznemű embert láttam ahhoz, hogy azt mondjam, a műtétek és a hormonok nem működnek. Ha valaki tényleg transznemű, akkor a tranzíció segít neki. Nem múlik el teljesen a diszfóriája, de enyhül (persze olyan is van, aki egyszerűen nem elégedett a tranzíció eredményével, mert nem elég jó neki, és ezért továbbra is szenved a diszfóriától).


A probléma inkább azoknál van, akik igazából nem transzneműek, csak valami egyéb más pszichés probléma miatt éreznek nemi diszfória szerű tüneteket. Rajtuk nyilvánvalóan nem segít a tranzíció.

2023. nov. 24. 07:50
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit bonyolult mert ugye csak külső jegyekben fog hasonlítani egy ellenkező neműre de maradnak árulkodó jelek
2023. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!