Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyan transzneműek,...

Vannak itt olyan transzneműek, akik megbánták a nemváltást?

Figyelt kérdés

Szeretném már az elején leszögezni, hogy a kérdésem célja egyáltalán nem a transzfóbia, mások megsértése vagy identitásuk megkérdőjelezése, hanem puszta kíváncsiság, hogy ez mégis mennyire gyakori (mármint a detranzícionálás) és mik az okai pontosan. Azzal is tökéletesen tisztában vagyok, hogy egy itt, gyakorikerdesek.hu-n végzett felmérés jó eséllyel nem ad pontos eredményeket, de érdekesnek mindenképpen érdekes lehet.


Arról már hallottam, hogy van, akinél a nemi diszfória elmúlik idővel. Olyanról is hallottam, aki sajnos csak a nemátalakító műtétek vagy hormonterápia után jött rá, hogy mégsem transznemű. Mennyire gyakori az ilyesmi? Milyen okai lehetnek ennek? Milyen gyakoriak valójában a detranzícionálók (tehát azok az emberek, akik felhagynak a nemi átmenettel. A fogalomról bővebben itt az angol nyelvű wikipédia cikk: [link] Ha valaki tényleg megbánja ezt, annak lehet más oka is (tehát nem az, hogy igazából nem volt transznemű, hanem valami teljesen más)?


Az a baj, hogy a baloldal szerint nagyon kevesen vannak, akik megbánják ezt, míg a jobboldal állandóan a nemváltást megbánókra hivatkozva aggódik a gyerekekért. Engem kissé zavar, hogy állandóan egymásnak ellentmondó információkat vágnak a fejemhez, aztán meg azt várják, hogy higgyek, és tudom, hogy ez a kérdés nem feltétlenül fog segíteni nekem eldönteni, hogy ki hazudik, de arra mindenképpen jó lehet, hogy legalább egy kicsivel is tájékozottabb legyek a témában.


Örülnék, ha csak olyan emberek szavaznának, akik ténylegesen érintettek a témában, és rendkívül hálás lennék nekik, ha emellett részletesebben leírnák a történetüket is.


Kérek mindenkit, kerüljük a gyűlölködő válaszokat!


Köszönöm! :)



#transzneműség #LMBT #transznemű #LMBTQ #Detranzíció #Detransition
2023. jún. 17. 01:00
A kérdező szavazást indított:
Nem bántam meg a nemi átmenetet, és soha nem is fogom, azóta sokkal jobb az életem. Végre elégedett vagyok a testemmel.
Nem bántam meg, de nap mint nap nehézségekbe ütközök a transzneműségem miatt, és ez elkeserít.
Megbántam, mert a környezetem nagyon elutasító volt velem eztkövetően.
Megbántam, mert nem voltam elégedett a változással.
Megbántam, mert később rájöttem, hogy mégis inkább cisznemű vagyok, és nem erre lett volna szükségem.
17 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki tényleg megbánja ezt, annak lehet más oka is (tehát nem az, hogy igazából nem volt transznemű, hanem valami teljesen más)?"

Ez érdekelne engem is, mert ahogy látom, két ember is erre szavazott

2023. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik szavaztak!


Lenne viszont egy olyan keresem, hogy esetleg részletesebben le tudnátok írni a tapasztalataitokat?

2023. jún. 17. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyan azok közé tartozom, aki nem bánta meg, még átmenetileg sem, de elmesélhetem egy ismerősöm történetét röviden. Ő egy elég sikeres ember volt a nemváltás előtt minden téren, szépen ívelt felfelé a karrierje is. Nemváltás után 2-3 hónap leforgása alatt MINDENT elveszített, a családját (akik előtte biztosították róla, hogy kiállnak mellette, ha belefog), a munkahelyét (ahol a főnöke korábban biztosította arról, hogy semmi baj nem lesz, ha nekivág, csak sajnos a kedves kollégák fogtak össze ellene), a lakhatását, stb… . Mivel ugye egyszerre vesztette el a munkáját és a lakhatását is, hamar elfogyott pénze, hajléktalan lett. Így viszont új munkát sem talált, hiába voltak olyan ajánlásai, hogy ihaj. Ja, ki ne felejtsem, hajléktalanként még meg is erőszakolták, méghozzá csoportosan… Azt hiszem, érthető, hogy ezen a ponton nagyon bánta a döntését. Évekbe telt, de újra felépítette az életét, tudtommal már nem Magyarországon él, és mondanom sem kell, hogy már nem bánja a nemváltást.
2023. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszi #3, hogy nem jutott eszembe, hogy ez is lehet... pedig jellemző a hasonló fogadtatás, még ha nem is ennyire durva, hogy hajléktalan lesz. De örülök, hogy sikerült kikerülnie ebből
2023. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3, hogy megosztottad velünk ezt a történetet. Nagyon érdekes volt, de persze nagyon szomorú is. :(

Hatalmas lelki erőre lehetett szüksége az ismerősödnek ahhoz, hogy ne adja fel ezek után.

2023. jún. 18. 00:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a témában Blaire White videóit tartom a leghitelesebbnek (angol), aki egy konzervatív politikai beállítottságú transznő:

https://www.youtube.com/@BlaireWhiteX



A szavazást kihagytam, mert nem ebben látom az élet megoldásának a kulcsát.

Szerintem nem véletlenül vagyunk szinte egyformák öreg-, és gyermekkorban. Vagyis az ember lelke nem ilyen vagy olyan nemű. A nemünk csak egy ,,leosztás", és akkor vagy jó ,,játékos", ha szépen, kreatívan kihozod az adott leosztásból a legjobbat.

2023. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy lennénk szinte egyformák gyermek-és öregkorban? Semmiben sem hasonlít a két nem egymásban ezekben az életkorokban sem.
2023. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Blue White sok olyan transzal keszit videót akik megbánták a hormonterápiát, vagy a hormonterápiát es az utána következő műtétet vagy műtéteket. Van aki a melle eltávolításáig jutott es ez után gondolkozott el.

Sokan az interjúban azt mondják hogy (es most nem mondhatjátok hogy én találtam ki mert ők maguk mkndták) hogy nem lettek megfelelően tájékoztatva, nem lettek megfelelően kivizsgálva, volt aki azt mondta hogy bekerült a hormonok miatti mellékhatasok miatt a kórházba, mondta az orvosnak hogy miket szed, és az orvos figyelmen kívül hagyta (az orvosok is félnek nehogy fobiásnak nézzék őket). Mikor önként abbahagyta a hormont abbamaradtak a tünetek.

Itthon Magyarországon ez nem annyira tèma még, de kulfoldön erősen megy az agymosás (Arrol beszelnek hogy nem tévedhetsz, arrol viszont nem hogy menjél és vizsgáltasd ki magad. Es hogy mindenki gonosz aki ellent mond neked). Bármennyire is mondjàk hogy kivizsgalnak a muűtet előtt, sokszor nem teszik. Valoszinű országfuggő is. Europában szuloi engedely kell 14-16 felett, amerikában siman odaadják szülői engedély nelkül is a hormont ami visszafordíthatatlan károsodásokat okoz. Nem mellékes hogy a szülők is tévedhetnek. Mire felnőtt leszel es rajossz hogy mégse vagy transz már késő.

Az a baj hogy ha azt mondod hogy az vagy, senkinek se szabad ezzel vitatkozni mert egyből azzal rájönnek hogy transzfób vagy és mit képzelsz. Pedig simán lehet hogy nem transz hanem meleg vagy vagy lányos fiú, fiús lány..


A Gyakorin totenő felmérés nemhogy nem sokat hanem semmit sem jelent, mert ugyanúgy pontozhat egy 10 évesen regisztrált gyerek mint egy felnőtt, és egy troll is. Nem fogod megtudni hogy aki szabazott igazat mond-e.

2023. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy a nemváltó műtét után ugyan olyan kellemetlenül érzik magukat a diszfóriások hiába lett a testük olyan amilyennek akarják
2023. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sokszor kiderül hogy ugyanúgy pszichés problémájuk van és a műtét nem volt megoldás.
2023. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!