Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van az interneten anonim...

Van az interneten anonim csoport önsértőknek/falcolóknak?

Figyelt kérdés
Sajnos én is közéjük tartozom, és nehéz megküzdeni vele. Segítene ha tudnék beszélni másokkal. Van anonim alkoholisták, anonim drogosok, gondoltam hátha van ilyen is, de a neten nem találok. Ismertek ilyet?

2023. jún. 9. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: NE sajnáld, mert nem a saját hibádból önkárosítasz.

Második lépés: menj el pszichiáter orvoshoz. Segít majd neked akár gyógyszerrel, akár terápiával.


A www.bura.hu oldal van itthon mentális betegséggel élőknek. Valószínűleg az önkárosításnak is van egy topicja.

A Redditen viszont rengeteg subreddit (fórum) van, de csak angolul.

2023. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja menj el pszichiáterhez, és jó eséllyel bezárnak a zárt osztályra jó mennyiségű haloperidollal ami nem olyan kellemes.


Voltam már ilyen helyzetben, ez a magyar egészségügy.


A hanyatló nyugaton ilyet nem csinálnak.

2023. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fogják Haldollal tömni azért, mert önkátosít. Igen, van 1-2 rémtörténet, de ezek nagyon ritkák.. A zárt osztályra azok kerülnek, akiket mentő visz be és nagyon rosszul vannak. Aki saját lábán megy be, az a nyílton lesz.


Elmenni pszichiáterhez még mindig sokkal jobb, mint semmit tenni.

2023. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerek ilyen oldalt. De én falcolok. Ha gondolod beszélhetnénk erről, csak írj privátban.


Nekem egyébként tudja a pszichiáterem és nem kerültem zárt osztályra. Ugyanolyan gyakorisággal járok hozzá mint korábban. (Szociális fóbia+ autizmus miatt kezdtem el járni hozzá.)

2023. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Az I am sober igaz hogy egy alkalmazás, a függőségek leküzdésében segít, van rajta önsértő kategória is, jó a közösség, támogatóak. Nekem sokat segített.
2023. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Másrészt, keress szakértő segítséget, pszichológust, mert önmagában, ha sorstársakkal beszélgetsz, nagy valószínűséggel nem oldja meg a problémát.
2023. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!