Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan előfordulhat, hogy a...

Olyan előfordulhat, hogy a demencia pár nap alatt súlyosbodik?

Figyelt kérdés
Természetesen nem rólam van szó.

2023. jún. 1. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, más oka lehet
2023. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én rokonnál azt vettem észre, hogy a demencia neki nem egy folyamatos lejtő volt, amin egyfolytában csúszott lefelé, hanem inkább egy lépcső...

egy ideig azonos szinten volt, aztán megint lefele egy lépcsőfok. Egy ideig megállt azon a lépcsőfokon, aztán még nagyobbat lépett lefelé. Szóval, SZERINTEM, igen, lehet.

2023. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én inkább azt tapasztaltam, hogy időnként, nagyon ritkán felcsillan a valaha volt "józan ész" - nyomokban csak...-, aztán visszazuhan a homályba.

Ismétlem, ez az én tapasztalatom.

2023. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a kórlefolyás a vaszkuláris demenciára jellemző.
2023. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg van egy ilyen hullámzó természete, hogy amikor mondjuk süt a nap, jókedvű az illető, akkor jobban az eszénél van, amikor rosszkedvű, esetleg stresszes, akkor meg kevésbé.
2023. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát itt nem nagyon csillan fel sajnos a józanész, mert egyre bolondabb sajnos. De azért ez milyen elgondolkodtató, hogy sokan azt mondják, hogy az életmódunktól is függ, milyen állapotban leszünk időskorunkra. Ez az illető, akiről most szó van, bankban dolgozott, gazdag férje volt, meg volt mindene, palotája van, semmire nem volt gondja, és mégis megbolondult. Ellenben ott van nagyanyám, neki nagyon kemény élete volt, és még mindig toppon van, vág az esze, lehet vele normálisan beszélgetni, meg értelmesen gondolkozik. Tudom sok tényező közrejátszik, de ez akkor is érdekes.
2023. jún. 1. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen vérnyomással, koleszterinszinttel, dohányzással, esetleg cukorbetegséggel élte le az életét, nemcsak az anyagiaktól függ, bár ha van pénzed, könnyebb egészségesebbnek lenni.

Az olvasottság is gátolja a demenciát, és ahhoz sem kell pénz.

2023. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Édesapàmbak vasculàris demenciàja volt erre a típusra jellemző hogy hirtelen romlik gyorsabb a lefolyàsa.
2023. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!