Depressziós lennék?
Már nincsenek úgy igazán hobbijaim se, mint régebben, már nem érdekelnek azok a dolgok, amik régen. Állandóan csak aludnék, azt tartom a legjobb dolognak az életben. Sokszor még energiám sincs kikelni az ágyból, úgy kell rávennem magam, hogy felöltözzek, és megágyaljak. Régen annyira imádtam filmeket nézni, most meg úgy igazán egyik se köt le, még akkor se ha egy nagyon régen látott általam jónak ítélt filmet nézek meg, akkor se. Bár van párom, de vele se csinálunk közös programokat, vagy csak nagyon ritkán, így kezdem unni a kapcsolatunkat is.
Sok kényszergondolat jár a fejemben, már annyira elfajult ez az egész, hogy már azon kezdtem el gondolkodni, hogy mennyi mérgező anyagot megehetek a kajákkal, és félek enni.
Felejtsd el a pszichológust. Ők többet ártanak mint használnak. Ők NEM értenek a mentális betegségekhez, csak a psziché szintjén tudják mi van.
Ha valamid fáj, valami nem oké a testeddel, beteg vagy, akkor kihez mész? Orvoshoz. Ha lelki problémáid vannak, akkor kihez mész? Orvoshoz.
Ha a pszichiáter azt látja rajtad, hogy nincs baj veled biológiailag, akkor beutal terápiára, szakképzett pszichológushoz. Ha baj lenne az agyaddal (pl. depresszió) akkor ír fel gyógyszert.
Ezt az avatott szem látja, hogy ki az akinek mentális betegsége van.
De a kényszergondolat az erős szorongás, ami nem fog beszélgetéssel elmúlni. Oda gyógyszer kell.
Azt is felejtsd el, hogy ki milyen tanácsot ad, hogy ezt meg azt csinálj. Egy depressziós embernek ez a lehető legrosszabb dolog amit mondhatnak.
A gyógyszer helyrerántja az agyi kémiád, és onnantól neked lesz kedved csinálni dolgokat, magadtól.
Ha megmondjátok nekem miért olyan rossz az, ha egyből pszichiátriára megy, akkor vitatkozhatunk. Egy cukros se menjen el orvoshoz??
Egy mentális betegségben szenvedő embernek a beszélgetés nem elég.
Persze lehet vitatkozni, de a nap végén akkor is nekem lesz igazam.
Próbáltam 10 évig mindent. Pszichológus, étkezés, stb. Nem segített. A gyógyszer viszont igen.
A tököm tele azzal, hogy tudatlan barmok javasolnak hülyeségeket egy embernek, aki mentális gondokkal küzd. Ezek betegségek. Ha beteg az ember, akkor orvoshoz megy. Vagy pl. cukrosként is inkább a természetgyógyászok sámánisztikus módszereit válassza a páciens?
Aki mentálisan egészséges, annak gőze sincs arról, hogy egy depressziós ember hogyan érzi magát. Ez nem csak az érzésekről szól. Hangulati ingadozások, energia, koncentráció, kognitív funkciók, alvás, emésztés, stb. is mind a betegség velejárója. Ezeken hogy a fenébe segítene pszichológus?
Igen, ez valóban így van. Viszont: azért kell pszichiáterhez menni, mert ő jogosult csak a diagnózis felállítására, ő vállal igazi felelősséget a betegért.
Félreértés ne essék, járok terápiára is. Az orvosom mondta, hogy sok haszna nincs, mert nekem egyáltalán nem olyan jellegű a problémám amin terápia segítene. Csak egy családtagom kedvéért járok, hogy megnyugodjon.
Ami jó kiindulási pont: ha mindenre tudsz kifogást találni, akkor a terápia haszontalan.
Viszont: a kérdezőnek kényszergondolatai is vannak. Azon csak terápia nem segít sajnos. A kényszeresség egy nagyon erős szorongás. Sőt, lehet átfedés a kényszergondolatok és pszichotikusság között.
Érdemesebb dokival megnézetni magad. Feleslegesen nem fog felírni gyógyszert. Neki sem érdeke, hogy tablettákkal tömjön, ha elegendő a terápia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!