Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki súlyos...

Van itt olyan aki súlyos kényszerbetegségben szenved? (fürdés, kézmosás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden összefoglaln, nem én vagyok beteg hanem egy hozzám közelálló személy. 5-6 éve diagnosztizálták a betegséget voltak jobb és rosszabb időszakok is de jelenleg a legrosszabb. Napokat tölt a fürdőszobában, konkrétan 2-3 napba telik egy fürdés. Egésznap kényszergondolatok és cselekedetek töltik ki az időt. Több orvosnál is voltunk, kórházban is volt, gyógyszert is szed mégsem javul.

Ha vannak még itt ilyen betegek, ti kit ajánlotok vagy ilyen súlyos “tünetekkel” kihez lehet már fordulni?

A kórházban nem tudták hogy mit kellene csinálni pedig akkor még “csak” 3-4 órát tusolt. A miértje már meg van hogy miért alakult ki milyen feldogozatlan traumák vannak benne de segítséget nem találunk. Nehezítő tényező jelenleg az is hogy nem tud kimozdulni a lakásból tehát a terápiákra sem tudom hogy jutna el rendszeresen.

Orvosok, gyógyszerek? Több fajta gyógyszert is próbáltak de amellett lett ennyire súlyos úgyhogy valószínűleg nem túl hatékony nála. Én hogyan tudok még segíteni neki?



2023. ápr. 12. 11:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

+ szertralin azt kihagytam azt is szedte


Anafranilt mondták nagyon igen, de már fél éve minimum a maximális adagot szedi belőle (75mgx2) még is ennyire erős lett a kényszere és szerintem valamennyire ezt a gyógyszernek kordában kellene tartania nem?

De valószínűleg a következő orvos már akkor antipszichotikummal fog próbálkozni ha eddig se használtak ezek.

2023. ápr. 12. 14:11
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítségeket is!
2023. ápr. 12. 15:15
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem működnek se az antidepresszánsok, se a hangulatstabilizálók, akkor sanszosan antipszichotikum lesz a vége az antidepi mellé. Nem a legjobb megoldás, mert azt annak kéne szednie, aki pszichotikus betegségben szenved, de ha nincs más opció, akkor az kell.

Aripiprazolt meg kariprazint szoktak arra elsőnek írni. Aztán ha azok se, akkor a szedálóbb szerek: olanzapin, kvetiapin, klozapin.

2023. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Frissítés!


Beszéltem vele a gyógyszerekről, és elfelejtettem hogy amíg a helyi kórházban volt kapott Parnassant ami antipszichotikum és akkor nem tudtuk mitől volt jobban és most ahogy beszéltünk róla valószínűleg ez volt az ami használt. Viszont a doki akihez jár(t) aztmondta nem kell az a gyógyszer ezért abba hagyta, és ezután lett még rosszabb.

Úgyhogy akkor tényleg ez lesz valószínűleg a jó típusú gyógyszer.

2023. ápr. 12. 18:06
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mániám a folytonos kézmosási kényszer.
2023. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A Parnassan az az olanzapin (márkanevén Zyprexa)

Bazi jó gyógyszer, teszi a dolgát rendesen, csak zabáltat. Esetleg próbálhatná az aripiprazolt (Arisppa, Restigulin, Abilify) vagy a kariprazint (Reagila) mert ezek a szerek nem annyira szedálnak. Persze aztán mindenkinél más jön be.

2023. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
16: Köszönöm, mindenképp átadom és a dokival is beszélünk.
2023. ápr. 12. 20:36
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kísérletezni mi az ami tetszik neki, fedi a tüneteket és a szervezete is tolerálja (kevés vagy nulla mellékhatás)

Lehet nem az első lesz a jó. Én a Leponexnél (klozapin) kötöttem ki, mert a többi antipszichotikumot nem szerette a testem. Működtek, de mellékhatásosak voltak nagyon. Bár én már hivatalosan nem vagyok kényszerbeteg.

2023. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18: Nagyon hálás vagyok, tényleg sokat segítettél nekünk és örülök hogy sikerült kijönnöd belőle! :)
2023. ápr. 13. 01:13
 20/21 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem! Senkinek ne kelljen még egy napnál tovább szenvedni a kényszerbetegségtől, ha lehet :)
2023. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!