Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sírok feltétlen meg kell...

Ha sírok feltétlen meg kell vígasztalni, vagy hagyni kell sírni?

Figyelt kérdés

Pszichoterápiás kezelést kapok gyerekkori trauma miatt. Ahogy járok meg beszélünk a pszichológussal, meg ahogy otthon is viszaemlékszek, jönnek fel olyan új emlékek amikre edig nem emlékeztem és ilyenkor nagyon fáj és sírok. Barátom mondja, hogy ilyenkor tereljem a figyelmem, gondoljak másra és mindenáron vígasztalni akar.


De ez biztos jó? Közelebb visz a gyógyuláshoz ha elterelem a figyelmem a fájdalmas emlékekről, vagy inkább az emlékekben kellene elmerűlni és sírni rajtuk?


2023. márc. 31. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem itt is a közép út a jobb.

Ha jön egy ilyen, akkor merülj bele, éld meg, de ne hagyd, hogy az érzés eluralkodjon feletted. Meg ne ragodj rajta túl sokat.


A vigasztalas szép és jó, de nem mindenáron. Ez már a toxikus pozitivitás.

2023. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom pont ez a célja a pszichoterápiának, hogy ezeket az érzéseket/emlékeket előhozzad és végre ne eltemetve legyenek, hanem feldolgozva.

Szóval, szerintem a sírás és vigasztalás, az jó, a figyelem elterelés pont a céllal ellentétes (amíg meg tudsz birkózni a problémákkal. Ha túl fájdalmasak az emlékek és nem tudod kezelni, akkor a következő kezelésig próbáld meg elterelni a figyelmed és beszéld meg a terapeutával.)

2023. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
A barátod hülyeséget beszél. Sírd ki magad nyugodtan ilyenkor!
2023. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen,helyes válaszokat kaptál.

Arra bíztatlak,hogy bármennyire nehéz és kellemetlen,éld át az érzelmeket és ne küzdj ellene mert az valóban az ellentétes irány!

A következő terápiáig probálj meg lejegyezni néhány olyan szót amit esetleg tudsz párosítani az adott érzelemhez ez méginkább fog segíteni a gátolt,blokkolt érzelmek azonosításához és feloldásához.

Zavaró érzelmeink kiírása magunkból ugyancsak megkönnyebbülést adhat.

Elhiszem,hogy ez most kevésbé könnyű időszak neked,de óriási változás kapujában vagy mely révén felismerésekkel gazdagodva,"helyre tett"érzelmekkel teljesen megújult önvalód lesz!

Légy bátor és nyitott!Csak kevesen jutnak el idáig!

2023. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy ezeket meg kell éllni, elmélkedni kell a fájó emlékeken is. Túl régóta gyötör ek, hogy ne tegyek ellene. Most segítséget kaptam, szeretném kihasználni.
2023. ápr. 1. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!