Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az utóbbi években miért...

Az utóbbi években miért növekedett meg ennyire az öngyilkosság a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Én a saját példámat hoznám. 80-as években, 10 éves korom előtt többször gondoltam az öngyilkosságra. A közösségbe nem tudtam beilleszkedni, és ezt katasztrófaként, tragédiaként éltem meg. Mindenhol azt hallottam, hogy a kapcsolatok fontosak, nélkülük senki vagy és értelmetlen a létezésed. Nekem a tanulás fontosabb volt a menő kinézetnél, a felnőttes gondolkodás fontosabb volt a cigarettázásnál. Ez volt a hibám. Találtam hobbit, és nem akartam már meghalni. Hagyni kéne a fiatalokat, hogy ismerjék meg az erősségeiket, és csinálják azt, amiben könnyen lehetnek sikeresek. Ma sincsenek barátaim, de ez nem zavar. Olyanok barátkoznának velem, akik műszaki tudást akarnak ellopni, és abból feketén megélni.
2023. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Toga Aty ***** válasza:
Régen sem volt kevesebb, csak nem mondta be a tv. A mostani híradók már csak rém híradók.
2023. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Toga Aty ***** válasza:
2023. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Régen több volt. A statisztika nyilvános a ksh oldalán.
2023. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sokszor különböző zaklatások az okai (szexuális, pedofil, sima bullying).

És rengeteget tettek hozzá az elmúlt években a totál értelmetlen és szükségtelen lezárások, amikhez még pluszban stresszelték is a fiatalokat olyan bullshit mondatokkal, hogy ha találkoznak a barátaikkal, azzal megölik a nagymamát, meg ilyenek.

2023. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!