Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne leküzdeni a...

Hogy lehetne leküzdeni a büdösségfélelmet?

Figyelt kérdés

OCD-s vagyok járok pszichiátriára (ott diagnosztizáltak) de nem igazán érzek javulást még, de azért itt is érdeklődök hátha más is van ezzel a dologgal.

Erős szorongásos félelmem van, hogy büdös lehetek. De valójában sose voltam büdös, csak egy iskolai szekálás váltotta ki és azóta nem tudom lerázni ezt a félelmet. Ha meg esetleg hallok valakit hogy szipogna, azt hiszem miattam, hogy büdös lehetek.

Iskolában kérdeztem mindig barátnőimet, hogy büdös vagyok e de mindig nemet mondtak és hogy fejezzem be ezt a butaságot.

Meg már mondták volna ha rossz higiéniám lett volna, jelezték volna de semmi!

Még általános iskolában se volt erre panasz, ezért sem értettem mi lehetett akkor de mostanra világossá vált, hogy csak szivatás volt.

Ilyen erős szégyen érzet van bennem olyanra ami még nem történt meg, pl.emberek villamoson azért néznek mert büdös vagyok és ezt képzelem, közben alig kapok levegőt, le kell szállnom 6 megállóval előrébb hogy ne terjengjen a szag de valójában nem csak én lehettem büdös...volt hogy erős izzadságszagú embereket láttam villamoson is meg minden de bennem mégis más ez a dolog. Volt, hogy azt hittem bekakiltam minden előjel nélkül amikor kakiszagot éreztem buszon pl.duna vize poshadt vagy egy plázánál ilyen szennyvíz szag volt és itt egyértelmű volt a szag, még barátnőm is megjegyeezte hogy csatornát csinálják de bennem valamiért ilyen kétség támadt, mi van ha bekakáltam? Otthon persze megnéztem és semmi gond...De van hogy nem egyértelmű szagoknál is néha azt hiszem, hogy bekakáltam de sose volt ilyen gond. Lehetnék patyolattiszta is, akkor is lenne bennem ez a gondolat, hogy büdös vagyok és mennyire? Fejemben valamiért kibírhatatlanul büdös vagyok még ha épp finom illatú is és ez miatt is nehéz emberek között lenni, van hogy kerülöm őket ha nagyon szorongok. Volt, hogy kerültem utcákat hogy ott menjek ahol kevesen vannak és ne érezzék az esetleges izzadásom vagy bármimet ami büdöset áraszt, volt hogy hazaúton könnyben volt a szemem már nem bírtam a gondolattal. Pedig valójában semmi szagom nem volt...Hiába fújom be magam, rendszeresen tisztálkodok, zuhanyzok,frissen mosott ruhák vannak mindig stb...nem múlik el. Ha épp nem a szagommal van gond, pl.épp befújtam magam akkor a nehogy a kaja legyen büdös, erős szagú...stb. Min változtassak, hogy álljak a dolgokhoz? Meg amúgy se vagyok túlsúlyos meg nincs egyéb betegségem ami valóban okozna bizonyos testszagot...



2022. dec. 14. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szállj fel reggel a 99 es buszra, és ott minden szorongásod szertefoszlik, mert csak azt fogod érezni, hogy megannyi ember büdös 😂
2022. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd a terápiát. A szagokkal összefüggésben nagyon erős érzelmeket élünk meg, akár jó, akár rossz szagról van szó. Érzelmeidet kell rendbe tenni, remélhetőleg erre fókuszál a kezelésed is.
2022. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz az orvoshoz, és ott mit csinálnak? Ezen kizárólag a terápia segíthet.
2022. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!