Pszichológusokat e-mailben keresem fel előzetesen. Célszerű előre megnevezni a lehetséges témákat? Vagy érdemes kerülni, mert rossz irányba félreviszi az első benyomást?
másképp fogalmazva.
Van egy nagy általános életbeli gond, de nem tudom mi van mögötte.
Érdemes neki tippeket adni, hogy én mire gyanakszom, vagy fedezze fel ő?
Ha tippet adok, akkor félrevezeti. Nem én vagyok a szakértő, aki megmondja.
Ha nem adok tippet, akkor lehet, hogy nem tartozik a témái közé.
Én ennyit írtam: "Kedves XY! Terápiás igénnyel keresem. Tudunk időpontot egyeztetni? Üdv"
Ekkor vagy azt válaszolták, hogy már nincs kapacitásuk (már aki válaszolt, volt aki telibesz*rta), vagy felhívtak, és megkérdezték hogy pontosan miben szeretném a segítségüket kérni. Elmondtam röviden tömören a problémát, pl: depresszió, gyászfeldolgozás.
Ennél több szerintem nem kell, egyrészt senkinek sincs kedve kisregényeket olvasni, másrészt feleslegesen írod le emailben a problémádat, ha nem is biztos, hogy tud fogadni. A többit pedig nyilván már személyesen, az első ülésen beszélitek át.
4: sok mentális betegség egyezőséget mutat egymással egy ideig. Még szakembernek is könnyű összekeverni. Ha leírom előre, akkor tévútra viheti egy ideig vagy teljesen. Ha hápog és kacsának tűnik, akkor ő is kacsát mond rá :)
6: ugyanezt tapasztaltam. A többségnek nincs kapacitása.
Nem fogok regényeket írni, eldöntöttem.
8-as: a példában felhozott témák annyiban egyszerűbbek, hogy a depresszió már egy konkrét klinikai diagnózis. A gyász pedig körülhatárolható pszichológiai életesemény (nem klinikai).
Köszönöm a tanácsokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!