Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongáson és pánikrohamtól...

Szorongáson és pánikrohamtól való félelmen hogyan tudnék túl lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves lány vagyok közel 2 éve küzdök pánikbetegséggel! Pszichológushoz járok már egy hónapja. Úgy érzem mindenben gátol a szorongás és a pánikrohamtól való félelem. Már ott tartok hogy barátomhoz sem tudok elmenni egyedül sem sehova. A sötéttől iszonyatosan félek, nem megyek sötétben sehova. Mindig érzek valami olyat magamon ami valami súlyos betegségre utal.(szívroham;stroke stb) Minden betegségtől félek. Gyógyszerekre rá pánikolok. A szorongás pedig folytonos. Csak az anyukám tud megnyugtatni ha rohamom van, megyek valahova is csak vele megyek.

Jelenleg az orvosom Remotív-extrát és Milgammát irt fel amiből az utóbbit szedtem is egy darabig de már azt sem. Ciromfű teát is csak néha iszom.

Szeretnék segítséget és tanácsot kérni tőletek!

Nagyon szépen köszönöm!



2022. szept. 26. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez olyan probléma,ami nem oldódik meg egy hónap alatt.

Az a lényeg ,hogy olyan pszichológushoz járj,aki nek mindent el mersz mindani.

Ez nagyon jó dolog,hogy anyukád melletted áll.

Az én lányom is járt pszichológushoz,hetente egyszer,kb.1év után kezdett elindulni a változás.

Az nagyon fontos,hogy a pszichológus mellett még legyen egy olyan ember a környezetedben,aki segít,biztat.

Nehéz,de ki kell tartani,ez hosszú folyamat.

2022. szept. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Teljesen bizom a pszichológusomban mindent megosztok vele. Nagyon remélem hogy minél hamarabb vége lesz ennek.

Köszönöm a válaszát! ☺️

2022. szept. 26. 10:48
 3/10 Teqiero85 ***** válasza:
A pszichológus a legjobb megoldás ebben a helyzetben.Jelenedben,vagy múltadban olyan trauma ért,amit nem tudtál feldolgozni,ebből adódhatott a baj.A jótanácsom,hogy szedd a gyógyszert,úgy,ahogyan felírják különben nem indulsz el a -visszaúton-.A változás nálam kb 7 hónap gyógyszeres kezelés után kezdődött el és 4 éve járom az utam.Kénytelen vagy gyógyszert szedni.Ez nem egy kis nátha,amit egy kis tea elmulaszt.Nagyon kemény dolog.És mindenben kövesd az orvos utasításait!Jobban leszel.Sok türelmet,kitartást és erőt neked!
2022. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen csak sajnos akarhanyszor beveszen a gyogyszert ra egy 10-15perc tuneteket erzek amit gondolom hogy én krealok.

Azon leszek minel elobb tul legyek rajta . Nagyon szépen köszönöm Önnek!

2022. szept. 27. 18:12
 5/10 Teqiero85 ***** válasza:

Sajnos a gyógyszerek csak 2-4 hét múlva hatnak.

Ki kell birnod valahogyan.

Az orvost se hagyd el.Segítségedre lesz.

Mint írtam évek óta benne vagyok és stabil az állapotom.

Tudom milyen nehéz az elején,én a sürgősségire szaladoztam tőle,hogy mindjárt meghalok..már úgy ismertek mint a rossz pénzt :)))

2022. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem írta,hogy szedne gyógyszereket.

Mármint a pánikbetegségre.Ezek gyógynövényt tartalmaznak.

2022. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen nem szedek gyogyszert csak Milgammat szedtem es citromfu teat iszok de irtak volna fel nekem nyugtatot meg kedelyjavitot de nem fogadtam el mert iszonyatosan gyogyszer ellenes vagyok. Minden gyogyszerre rapanikolok meg a milgammara is.
2022. szept. 28. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam ugyanez van hosszú évek óta. Még az antibiotikumtól is féltem és a vitaminoktól is. Őrület ez az egész. Probáltam legyőzni, egy szintig el is jutottam, de egy teljes élethez még mindig kevés. Én félek sétálni az itthontól távol és autóval sem megyek egyedül 10-20 kmnél messzebb. Későn jöttem rá mekkora a bajom és nagy betegségtudatom nem volt. Most voltam neurológusnál aki felírt escitaloprám(még nem kezdtem el)most megyek pszichiáterhez is. Javaslom kezdj el inni orbáncfűteát. Szerintem hatásos, viszont nem kizárt, hogy neked is gyógyszer kell majd. Ezeket a gondolatokat kell megérteni miért vannak. Rá fogsz jönni, ha megérted a miértet, meggyógyulsz.
2022. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm szépen a válaszod!

Citromfű teát iszom, de azt sem olyan sürűn.

Igen nagyon nehez ez nekem és annyira nem látom a kiutat! Annyira rossz igy. Egyszerűen nincs életem🥺

Mindent amit szerettem már nem csinálom! Minden dologtól jön a fránya szorongás! Annyira kilátástalannak latom az életem! Sokszor irigylek más embert akinek nincs ilyen probléma az életében!

Szeretnék jól lenni és szeretném abba hagyni saját magam szivatását😕 de sajnos úgy latom nem megy. Remélem jobb lesz!

Neked is sok erőt és kitartást kívánok!

2022. okt. 17. 23:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen ezt így nehezen lehet megoldani. Fontos, hogy meg akarj gyógyulni és ne hagyd, hogy így menjen el sok éved, mert visszanézve bánni fogod. Jobbolást!
2022. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!