Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzátok fel, hogy a...

Hogy dolgozzátok fel, hogy a legtöbb jó dolgot el*urtatok az életetekben?

Figyelt kérdés
Annyi hibát követtem el, amennyit más egész életében nem követ el. Folyamatosan ezzel kell együtt élnem, és esetenként már nagyon nehezen bírom.28/F

2022. szept. 10. 01:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

A párkapcsolatban elkövetett hibákért bocsánatot lehet kérni, ami csak akkor ér valamit, ha a bocsánatot kérő őszintén komolyan is gondolja és el tudja mondani, hogy hogy kellett volna az adott helyzetben viselkednie, lehetőleg még a kapcsolaton belül, de akár a párkapcsolat befejezése után is.


Én nem egy exemtől kaptam már ilyen tartalmú üzenetet évekkel később is a kapcsolatunk után és igenis, fontos és számít mindkét félnek akkor is, ha nem is áll szándékukban újra összejönni.


Persze, hogy megvan az állóvíz felkavarásának esélye, de annak meg még nagyobb az esélye, hogy egy-egy párkapcsolati konfliktus sérüléseit mindkét fél tovább hordozza bőven a párkapcsolaton túl is, és jellemzően sajnos általában tovább is görgetjük a sérüléseinket a következő párkapcsolatunkba, vagy netán pont ilyen lelki sérülések miatt fogad valaki önként magányt netán örökre, hibásan, legyen akár a sértő, akár a sértett, de ezek általában együtt járnak, azaz az is sérül, aki bánt.


Persze attól, aki már nincs életben, értelemszerűen nem lehet személyesen bocsánatot kérni, de az ilyen megbánásokat érdemesebb inkább arra a konklúzióra vezetni, hogy éppen az ilyen kellemetlen helyzetek miatt érdemes ezek után mindig a jelenben élni, nem a múltban vagy a jövőben, vigyázni a szavainkra és a tetteinkre, mert nem lehet tudni, hogy kinek hány nap adatott meg az élők között, kétszer annyit nézni, látni, figyelni, hallgatni és meg is hallani, mint beszélni vagy írni és főleg szabad hibázni, mert mind emberek vagyunk, ám tudni kell bocsánatot is tudni kérni, komolyan is gondolva, megbánva, a hogy kellett volna mondani vagy tenni szavakat meg be is tartani legközelebb hasonló helyzetben.


A félbe hagyott tanulmányaidat bármikor folytathatod, ha meg az intézmény már nincs meg, máshol tanulhatsz olyat vagy hasonlót, amit tanultál, az is többé tesz már téged, ne rágódj életed végéig kellett volna tartalmú gondolatokon, mert értékes időt és energiát pazarolsz el vele: minden tetted és nem tetted kellett ahhoz, hogy az legyél, aki most vagy, egy tökéletes ember, netán átlagos emberi hibákkal, amelyekből jó esetben tud is tanulni, hogy máskor ne kövesse el ugyanazt.


De ehhez el kell engedned mind a múltba való ragaszkodásod, mind az önhibáztatásod, mert ez mind csak egy depresszióba vezető végtelen örvény önsajnálattal kikövezve! Élj a mában és keress lehetőségeket jóvá tenni az eddigi hibáidat!

2022. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

A múltat nem tudod megváltoztatni, de ha tanulsz belőle, fejlődsz és jobb emberré válsz tőle, akkor nem volt hiába való. Ha csak keseregsz a múlton és aztán egy újabb hasonló helyzetben ugyanúgy elköveted ugyanazt a hibát, akkor semmit nem tanultál az előző esetből.


Lehet, hogy egy volt barátnővel egy-egy ilyen hibán múlt a kapcsolatotok. Az is lehet, hogy rengeteg hibát elkövettél. De az is lehet, hogy ha nem ezeket követted volna el, akkor máson mentek volna félre a dolgok, mert nem illettetek össze, vagy csak akkor még nem álltatok rá készen.

Ha tudsz belőle okulni, bocsánatot tudsz kérni tőle, akkor emberileg számíthat neki is, neked is. Még akkor is, ha nem jöttök már újra össze, mert ma már nem ugyanazok vagytok, mint akkor voltatok. A legfontosabb viszont az, hogy ha tanultál valamit belőle, akkor azt egy következő kapcsolatban próbáld meg hasznosítani, hogy legalább ugyanazt a hibát ne kövesd el újra.


A szeretettekkel töltött időre is ugyanez igaz. Megváltoztatni nem tudod, de átértékelni tudod. Lehet, hogy nem volt annyi, mint szeretnéd. Talán lehetett volna több is, csak ezt nem ismerted fel időben. Viszont valószínűleg így is több volt, mint amennyi sok más embernek adatik. Főleg tanulj belőle, hogy ne kövesd el legközelebb újra valaki mással.


Az OKJ és egyéb tanulmányokat meg sosem késő elkezdeni. Sőt ma már nagyon sok minden elérhető neten is. Akár azt is megteheted, hogy megszerzed az egyetemi tanulmányi követelményeket, beszerzed a könyveket és már jóval a felvételi előtt elkezded tanulni a szakmát, hogy mire túljutsz a felvételin, te már a szakmából is képzed magad.

Ahogy a mondás tartja, ahhoz hogy egy árnyas fa tövében ücsöröghess, legjobb lett volna 30 éve elültetni a fát. De ha eddig még nem tetted meg, akkor még mindig hamarabb fog akkorára megnőni, ha ma elülteted mint akkor, ha csak a jövő héten állsz neki az ültetésnek...


Az időd véges. Ne azzal töltsd, hogy bánkódsz a hibákon, amiket már elkövettél és nem tudod megváltoztatni. Ez az idő is azoknak a dolgoknak a rovására megy, amiket még megtehetnél azért, hogy ne ess újra bele a korábbi hibákba.


Mindig a cselekvési lehetőségeket keresd, amik képesek változtatni a mostani helyzeteden. Mindig a problémák megoldását keresd, amikre hatással tudsz lenni, ne azt, hogy min nem tudsz változtatni. Amire nincs hatásod, azon változtatni sem tudsz, így csak pocsékolod az idődet a kesergéssel. Inkább azt keresd, hogy min tudsz változtatni.

2022. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!