Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásra milyen...

Szociális szorongásra milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakran vagyok fáradékony és gyakran van gyomorgörcsöm.

A legkisebb stresszt is nehezen viselem.


Érdemes felkeresnem egy pszichiátert?


Nem élhetetlen ezzel a szorongó érzéssel együttélni, de már elegem van a hangjától és a rossz közérzettől.



2022. júl. 18. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes lehet. Ha azok az antidepresszánsok segítenek a gyógyulásodhoz, mindenképp, mivel ugye ezeket a gyógyszereket csakis szakorvos írhatja fel, alapos diagnózis után.
2022. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Oszinte leszek.


En tobb eve szedek antidepit/antipszichot es sok ismerosom van aki tobb ideje szedi nalam.


Ha azert akarsz szedni antidepit/antipszichot hogy a mentalis gondjaid enyhuljenek, megszunjenek, akkor rossz hirem van - nem fognak segiteni, max placebonak lesz jo.


De igy nem eri meg, mert ezek a gyogyszerek szamos mellekhatassal jarnak. Hizas, almossag, vernyomas problemak stb...


Ezek a gyogyszerek arra jok, ha szomatikus tuneteid vannak azokat enyhitse. Skizofreneknel ez mondjuk pszichozis is.


De ha valami PTSD-d van vagy barmi hasonlo, az antidepik meg hasonlok nem fognak segiteni rajta, max mondom, placebo.


Egyedul az erosebb szerek hatnak - xanax meg a tobbi benzo, illetve kemenyebb drogok, de oszinten ezek sem oldjak meg a problemadat.


Nem szokas kimondani, de sajnos meg kozel sem tartunk ott, hogy a mentalis problemakat megszuntessuk. Barmi szorongasod van, problemad, az eleted vegeig el fog kiserni es csak kicsit fog enyhulni. A terapia tud ebben segiteni, elhiteti veled hogy kb. meg sem tortent vagy nem olyan fontos ami megtortent veled, vagy megtanitjak neked besoporni a szonyeg ala a problemat.


En meg nem talalkoztam egy olyan szerrel sem amirol allithatom, es tudom es teny is, hogy egytol egyig minden embert akinek szorongasa/problemaja volt, megszuntette orokre.

2022. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 az SSRI-k nagyon is működnek, és nem számítanak a legdurvább gyógyszereknek. Nekem a szorongás puffadást okozott, ami munkahelyen elég zavaró, nem tudtam rendesen ebédelni emiatt. Illetve utcán, városban gyengének éreztem magam, szorongtam, nehéz volt állni a szembe jövők tekintetét, mert gyenge voltam és úgy éreztem engem bámulnak. Mindezeket teljesen megszüntette az SSRI (Citalopramot szedek). 10 éve szedem, és jó volt megtapasztalni, hogy relaxált, normális állapotban is képes működni a szervezetem.


Mellékhatása persze van, mint pl. fáradékonyság. Komoly mellékhatás, hogy szexuális diszfunkciót okozhat, ez engem nem érint mert nincs párom. És a gyógyszer elhagyása után is megmaradhat a szexuális diszfunkció.


A gyógyszer megakadályozza, hogy a szerotonin felszívódjon az agyba, és így kellő mennyiség marad a vérben, ezzel éri el a kívánt neurólógiai hatást.

(Normál, nem szorongó, nem depis embereknek, valószínű amúgy is normál szerotonin mennyiség van a vérükben.) Viszont ez a felszívódás gátlás, mellékhatásokkal is fog járni, mert az agyba való felszívódásnak is van funkciója, célja.


Én most tervezem letenni a gyógyszert (már 5. napja nem szedem), mert olvastam az SSRi-kről, hogy csontokat bontja, megnő a törésveszély. Ez is a szerotonin háztartásba beavatkozás miatt van. Nem szeretnék később combnyaktörést, tolószéket.


Többször próbáltam letenni korábban, de visszajöttek a tünetek, és ezért visszatértem a gyógyszerhez.


Most viszont, találtam egy segítséget, támogató szert az elhagyáshoz. L-triptofánt szedek, reggel este 1000-1000 mg-ot. És sok más étrendkiegészítővel is megtámogatom a szervezetem.

Itt egy cikk arról, hogy az l-triptofán - ami a szerotonin kiinduló vegyülete - segít az SSRI-k letevésében:

[link]


Amiket szedek még: D+K vitamin csepp, omega 3 kapszula. Magnézium-biszglicinátot is vettem, az a Mg legjobb formája, azt is kb.1-2 naponta beszedek egyet, és B-vitaminok. De a B vitamin étrendkiegészítők erősen fokozzák az étvágyat így azokat csak heti 2-3szor szedem, pontosabban most épp gumivitamin Kid formában. :)

Az idegrendszernek fontosak a B vitaminok, természetes formáiban is érdemes fogyasztani. Van pár "szuperélelmiszer"melyek különösen gazdagok hasznos vitaminokban, ásványi anyagokban (Ca, Mg) pl. sörélesztő pehely (B-komplex), szardínia, tojás, kefír, tejtermékek, máj.


Eddig jól vagyok, pedig egyik-napról a másikra hagytam el a gyógyszert. Érzem, hogy nincs benne a szervezetemben, nincs az a kellemes közöny az utcán, de az l-triptofán úgy látszik hatásosan helyettesíti, mert nem parázok.

2022. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

#3 vagyok, még beszereztem egy CBD kenderolajat is, biztos ami biztos, azt eddig egyszer vettem be (nyelv alá kell cseppenteni).


És van egy másik nagy területe a stresszkezelésnek, depresszió, élet értelmetlenség érzés stb kezelsében, egy nagyon hatékony megküzdési stratégia, ez pedig a hit, vallás. Jézusnál senki nem tud hatékonyabb mentális hozzáállást mondani a napi problémákhoz:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


És harmadik támogató pillér a rendszeres mozgás!


Mindezen arzenált bevetve, egy születetten gyengébb idegrendszerű ember is tudja állni a sarat.

2022. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
52%

Nekem is volt egy szorongó időszak az életemben, gyógyszerekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, ami valójában segített az az életmódomra való odafigyelés.


Rendszeres sport, meditáció, eljártam pszichológushoz, elolvastam jópár könyvet a témában, az életemben lévő konfliktusokat igyekeztem helyretenni.


Rengetegen voltak már hozzád hasonló helyzetben, és jöttek ki belőle. Kérdés hogy tényleg hajlandó vagy e változtatni.


Bátran kérj segítséget

2022. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kefír segíthet a depresszió, szorongás csökkentésében. A török szó eredeti jelentése "jól érezni magad".

[link]


A valószínű ok az lehet, hogy a belek és az agy ("gut-brain axis") szoros kommunikációban vannak.

2022. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 hsz-ben írtam, hogy l-triptofánt szedek az SSRI letételhez. Most olvastam, hogy ennek az étrnedkiegészítőnek van egy szennyezője ami egy ritka de súlyos betegséget okoz (eozinofília myalgia)

[link]


Hazai forgalomban, találtam a NOW márkát, ami azt írja, tesztelten Peak E szennyezés mentes! Le is cserélem a meglévő márkámat, mert azt ár alapján vettem (olcsóbb volt mint többi).

2022. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ha akár maradandó szexuális zavart is okozhat az SSRI, akkor inkább nem gyógyszerezek :D
2022. júl. 19. 17:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel közömbössé, tompává tesz, horror tetteket is elkövethetnek a hatása alatt. Erről szól egy dok.film Tilda Swinton narrációjával Letters from GenerationX

[link]

2022. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor én szedtem escitilt akkor én egésznap tudtam volna aludni és semmit sem tenni,a semmit tevés amikor szabadnapos voltam az meg is történt,egésznap tv számítógép,élhetetlen volt.Rádaásul szociális fóbiára írták fel,de mikor társaságban voltam majdhogynem ugyanúgy szorongtam,és olyan voltam mint egy zombi.

Most elontrilt szedek,hát nem éppen szorongásra van,de valahogy határozottabb tudok lenni tőle és az néha elég hogy leküzdjem a szorongást de azért ez a gyógyszer se 100%-os számomra kb 4-5 fajta antidepit próbáltam ki és eddig ez hat legjobban.

Egyébként azért lett felírva mert szélsőségesen motíválatlan voltam és ezen sokat segített,környezetem is pozítív visszajelzéseket ad a változásomról.

2022. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!