Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisok,hogy bírjátok ?

Bipolárisok,hogy bírjátok ?

Figyelt kérdés
Évek óta ebbe szenvedek. Szinte állandóan depresszios vagyok. Semmi kedvem semmihez.Olyan jó lenne boldognak lenni,de sajna nem egészséges az agyam.Gyógyszereket is szedek ,de hiába. Sokszor csak fekszek. Érzékeny vagyok mindenre. Aki ebbe szenved ,hogy viseli ? Én már sokszor élni se akarok. Alig vannak boldog pillanataim.
2022. júl. 7. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

KB sehogy, vagyis szarul.

De már annyira hozzászoktam, hogy minden napom ilyen, hogy már fogalmam sincs, sőt el sem tudom képzelni azt, hogy én valaha boldog leszek. Igazából még az okát sem tudom, hogy miért vagyok még itt, de majd kiderül.

2022. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Most nyáron van a depressziós fázis,fáradt vagyok és feküdnek egész nap. Hizok és emiatt Sz ár kedvem lesz,ördögi kör, pedig mehetnek strandra is van belepom .de nehéz, mindennap küzdelem,van munkám de kedden panikrohamszerut kaptam és azt mondtam H szédülök ami igaz is ,de hazajöttem jobban vagyok de félek hogy a munkahely megmaradjon.de közben sokkal jobban vagyok itthon,mert munkatársak toxikusak ..nm ért meg senki..van egy kutyám o a mindenem.. miatta sok mindenre képes vagyok. Nekem sose volt szuicid hajlamom hal istennek.csak ezt a 3sz aros nyári hónapot birjam ki vhogy.utanna újra mozoghatok.nekem a séta bicaj segített mindig,de ez a 35,fok kikeszit.aludni is nehezebb,télen volt hogy 32km T bicajoztam, nagyon jó volt.ost meg be vagyok zárva a házba.utalom hogy most mindenki imádja a nyarat én meg napszurast kapok ..és utálom hogy kevesebb ruhát kell hordani is, frusztrálodok miatta.minden nyáron ez van.mimdig nyugtatgatom magam H majd jobb lesz,de nm. Ráadásul most pluszba stresszel hogy megy mindennek fel az ára és én egyedül vagyok senki nm segít rajtam.gyogyszereim jol,de most különösen xa R hangulatban vagyok.megoldas rá nm tudom mi lenne jó.mindennapot vhogy túlélek de nm élvezem,és ez baj.
2022. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha ilyen depis fázisba kerültök, akkor bipolosként kaptok antidepit is vagy csak hangulatstabilizálót vagy antipszichotikumot?


Nekem téli depim van. Sima vagy kevert. Minden télen. Orvosom szerint a kevesebb fényhatás közrejátszik benne.


Nagyon meg tudlak érteni titeket! Nagy ölelée nektek, hogy bírjátok, míg jobban lesztek!


Végre találtunk tél vége fele olyan antidepit, ami hat nekem (sokfélét szedtem már). Tavasszal amúgy is spontán szokott javulni, de ezt most gyógyszer (Elontril) felgyorsította.


Főleg depressziós fázisos bipolosoknak szoktak Lamolepet adni. Ez kicsit hangulatjavító is. Antidepivel is összedolgozik.

2022. júl. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Antidepit szedek lamoleppel,de még így is sok a depresszios fázis.
2022. júl. 12. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is antidepit + lamolepet + szorongasra 3 félét. Ez szerintem a legjobb kombináció.


Ezen kívűl a kvetiapin + Lamolep lehet jó depi ellen, és kevert, hipomán ellen is. De engem szétcsap. Ezért adtam fel hamar.


Antidepim: Elontril 150 mg. 300 mg kevertbe tologatott. Csökkentéstől elmúlt.


Te mit szedsz?


Télen remélmem ezzel nem lesz túl mély depim. Most nyárra is megmaradt az antidepi, nehogy visszaessek.

2022. júl. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Már megint vmelyik gyo ker lepontozptt mindenkit.uhh miért jó ez nekik??
2022. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Én pontoztam fel mindenkit,mert lenullázva voltak:)
2022. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Én is felpontoztam most. Már észrevettem, hogy vannak, akik ok nélkül pontoznak le értékes hozzászólásokat.


Szerintem az a ritkább eset, ha az egyik beteg pontoz le mást. Az a gyanúm, hogy néha nem pszichés beteg jön a pszich betegekhez lepontozni. Vmi troll.

2022. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem gyakrabban a mániás fázis van, de mikor visszajön a depresszív nagyon nehéz visszafognom, hogy ne csináljak valamit.
2022. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!