Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt hogy leépülök?...

Miért érzem azt hogy leépülök? Miért történhet ez velem?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 25 éves nő .

Kb periódusokban, de talán már ez a jellemző állapotom, hogy állandóan kábultnak érzem magam, mintha àlomvilagban élnék. Mintha álmos lennék de aludni sem tudnék . Az agyi funkcióim lassultnak érzem, a beszédkészségem egyre rosszabb, nem forog a nyelvem, nem kapcsol gyorsan az agyam, furán észlelek is dolgokat, lassan fogom fel amit látok is pl ismerőst a boltban.

EgYszóval Tompa az agyam és fogalmam sincs miért.

Tapasztaltatok ilyet ?


2022. ápr. 1. 00:25
 1/10 A kérdező kommentje:
És nem tudom , hogy van e köze hozza de nagyon hamar megéhezem. Nem hiztam mert alapbol nehezen tudok hizni, de minden 2-3 órában éhséget érzek, főleg ha dolgozom.
2022. ápr. 1. 00:29
 2/10 anonim ***** válasza:

Fú, mintha rólam írtad volna, az éhségérzetet leszámítva. Szintén 25 éves vagyok.

Én kb. azóta tapasztalom, mióta befejeztem a sulit.. szóval kb. 5 éve. Én annak tudom be, hogy azóta nemigen kellett jelentősen igénybevennem a gondolkodásom, memóriámat. Olyan munkahelyeim voltak, ahol nem kellett megerőltetnem magam agyilag...és direkt ilyen munkákat kerestem, mert sosem voltam egy karrierista típus, alig vártam h vége legyen a sulinak. Van egy jó szakmám, de annyira kiégetett a sokéves tanulás, hogy képtelen vagyok elhelyezkedni benne, mert nem bírnám idegileg.

Szóval úgymond vegetálok azóta agyilag, legalábbis a sulis éveimhez képest, így leépültem szép lassan..sajnos.

Én a saját esetemben ezzel tudom csak magyarázni a dolgot, nem tudom mennyire lehet igaz ez a te életedre.

2022. ápr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Depersonalizációs tünetekre utalnak..Vagy valami trauma ért..Esetleg szedsz valamilyen gyógyszert amitől kábultnak érzed maagd?30N
2022. ápr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Lehet, hogy semmi komoly, de menjél el kivizsgáltatni. Ez tűnik a legkézenfekvőbbnek.
2022. ápr. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Góc a szervezetben valahol.
2022. ápr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amin nem tudsz változtatni azon kár rágódni.


De szerintem az érdeklődés hiánya, unalom a te bajod.

Nincs semmi ami felvillanyoz.

Próbálj meg keresni valami dolgot amivel tudsz foglalkozni, amiért érdemes hazamenni.

2022. ápr. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy néhány dolgot említsek: origami, akvarisztika, külömböző készségek tanulása.


Az a lényeg, hogy alkotó tevékenység legyen amit szívesen csinálsz, "rááll az agyad".


Ilyen még akár a sminkelés is.

Bár ehhez nem értek révén hogy az ellenkező nemhez tartozom.

2022. ápr. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt irtad h nem tudsz aludni.

Na pont ez a baja

2022. ápr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tippeket!


A motiváció hiánya szerintem nem áll fent, próbálom ennek ellenére nem elhagyni magam és “unatkozni” úgymond, egyetem után rájöttem hogy más érdekel és ki tanultam a körmös szakmát , közben nyitottam céget és magamnak dolgozom, megvagyok elégedve az anyagi résszel és minél jobb akarok lenni. Közben más tanfolyamot is végzek, hogy kipróbáljam magam, csak ugye ez az állapotom úgy érzem vissza húz rendesen. Nem érzem magam ott fejben, pedig emlékszem tizenévesen pörögtem, nem volt ilyen gondom.

A stressz is kiválthat ilyen reakciót ? Hogy egyszerre próbálok több mindent csinálni és közben a jövőmön is agyalok? Vagy nem pihentető az alvásom?

Más gócpont ami ilyet okoz mi lehet ? Azt se tudom hol induljak el keresni, a háziorvosom, amikor hozza fordultam ezzel elküldött hogy aludjak és ne kombináljak mert fiatal vagyok …

2022. ápr. 1. 11:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Az orvosok az ilyesmit egyáltalán nem veszik komolyan sajnos, vagy nem sajnos.


Tizenévesen mindenki pörgött, de valahogy vénemberek mégis kevesen vannak bulihelyeken.


Talán az a baj, hogy van egy elvárásod magadfelé, aminek igazából nem is akarsz megfelelni, csak rákényszeríted magadra.

Talán lehet hogy a pörgés, és folyamatos lélekjelenlét az.


Pihenj egy kicsit és sz*rd le az egészet.

Mert bizony a kevés alvás tünetei is elég hasonlóak.


Ha minden lehetséges "piti" dolgot kizártál, és a probléma továbbra is jelentősen fennáll akkor lehet nem ártana egy neurológussal is megbézetni a dolgot.


Csak hogy ilyen piti dolgokból rengeteg és látszólag összefüggéstelen halmazt lehet mondani.


Pl: táplálkozástól a testmozgáson át az alvás mennyiségén és minőségén keresztül a társasági élet minőségéig és milyenségéig minden lehet.


De ha az én véleményemre vagy kíváncsi, akkor még esetleg arra tudok gondolni, hogy betöltötted a 25. Életévedet, amivel már a huszas éveid közepén is túl vagy valamivel, jogilag már fiatalnak sem számítasz, még ha biológiailag az is vagy, és ezt dolgozod fel épp.

2022. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!