Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább. Bipoláris...

Nem bírom tovább. Bipoláris vagyok. Mit csináljak ?

Figyelt kérdés
Rengeteget szenvedek. Alig van boldog napom. Állandoan depresszios vagyok. Gyógyszereket is szedek. Sokszor megfordult bennem az öngyilkosság de nem merem megtenni de ez így nem élet. Sokszor csak fekszek a depressziotol.
2022. márc. 10. 13:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Keress valami munkát és ne csak feküdj. Akkor mindjárt lesz értelme az életnek.
2022. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van munkám,de aki ebbe benne van az tudja,hogy sokszor annyira kemény a depresszio,hogy felkelni se tudok.erről ennyit.
2022. márc. 10. 13:18
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Csak te tudsz kilépni ebből a szörnyedvényből.

Fokozatosan csökkentsd le nullára a pszichiátriai gyógyszereid, mert azok is ártalmasak. Sok a mellék hatásuk.

Felejtsd el ezt a bipoláris izét.

Csak saját magad nyírod ki ezzel.

Döntsd el hogy normális leszel.

Törődj magaddal!

Járj el sétálni, kezdj el sportolni fokozatosan!

Aludj eleget!

Egyél rendesen tápláló ételeket!

Ha stresszel valaki a környezetedben, akkor léptesd le. Költözz el ha szükséges.

Ha van valami fizikai betegséged, gyógyítsd meg, vagy gyógyítasd meg.

Amikor kicsit jobban vagy beszélgess el újra a barátaiddal akiket elhanyagoltál. Érdeklődj hogy megy az életük, ne pedig panaszkodj.

Ez az út vissza az életbe.

2022. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Szia.


Én abszolút megértelek, mert hasonlóképp vagyok, annyi különbséggel, hogy nekem már munkám sincs emiatt :(

Kb.1 éve szenvedek, egyre rosszabb, nem bírok elaludni, csak akkor ha megiszok egy-két sört vagy ha veszek be altatót. De nem akarok rászokni egyikre se, sajnos a sörözés már így is rendszeres :(

Reggel meg alig tudok felkelni, és mindig lelkifurdalásom van, hogy megint eltelt úgy egy nap, hogy ugyanott tartok.

Épp ma határoztam el, hogy vhogy megpróbálok változtatni, így nem mehet tovább.

Nekem például a séta szokott segíteni, ha rá tudom venni magam. Estefelé, ha ivás helyett kimegyek, utána sokkal jobban érzem magam.

Próbálj meg Te is fokozatosan, mindennap egy picit pozitívabbnak lenni, gondolj arra, hogy már az is csodálatos dolog, hogy élsz. Amikor pedig nagyon lehangolt vagy, menj ki sétálni, hacsak egy 20 percet, az is sokat jelent.

Rengeteg erőt kívánok, és kitartás :)

Meg tudjuk csinálni :)

2022. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok: a 3. válaszoló nagyon jó tippeket adott, hallgass rá, én is megfogadom, amit írt.
2022. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
"Felejtsd el ezt a bipoláris izét." Mégis hogyan? Egy másik bipoláris.
2022. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez nem sima rossz kedv meg nem sima depresszio. Ezt nem lehet elfelejteni. Ez maga a pokol
2022. márc. 10. 16:52
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Milyen gyógyszereket szedsz és mennyit?
2022. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kicsit segített a kognitív-viselkedéses terápia, meg kicsit a katatim imaginatív pszichoterápia (KIP) is, meg kicsit a "Ha a férfi beszélni tudna" könyv is, és most el akarok menni egy emdr terápiára is. Próbálkozz sokféle terápiával, előbb-utóbb remélhetőleg találsz olyat, ami passzol hozzád. A KIP pl. elég jó, mert megkerüli a tudatos szintet és képek segítségével kommunikál a tudatalatti, érzelmi szférákkal - ez amúgy nagyon érdekes is!
2022. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lamolepet szedek meg sertralint és rivotril.
2022. márc. 11. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!