Ez lehet PTSD.?

Figyelt kérdés

Régóta van fent a dolog.


Beszokott villanni az emlékképek az érzések, az illatok. Nem gyakran, de akkor igen, ha feljön a dolog, ami a traumám. (Viszont a szagok sokszor vannak)


Ha látom azt a dolgot, ami a traumámhoz köthető, folyton előttem van, nem tudom elűzni, sírógörcsön van, remegek, hiperventillálok.

Ha lehunyom a szemem előttem van, mikor láttam egy hónapig alig tudtam aludni.


Abban hónapban, mikor az eset történt, szarul vagyok, úgyis, hogy először el is felejtettem az esetet, csak azt vettem észre, hogy nem vagyok jól.


Rémálmok vannak, de csak kéthetente.


3x disszociáltam.


Próbálom kerülni a dologhoz kapcsolódó dolgokat, de félek, hogy bevillan, ezen kattogok folyton. A kattogásba is beleőrülök.



2022. febr. 28. 13:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%
Most akkor egy film okozott neked traumát? Minek nézed?
2022. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem nézem, viszont belefutok hasonlókba, attól is flashbackaim vannak.

Vagy egyszerűen bevillan, vagy feljön a film egy beszélgetésen.

Meg este csak úgy magától.

2022. febr. 28. 15:19
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Hogy tudott egy film annyira sokkolni, hogy 8 éven át tartó ptsd-t okozzon?
2022. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Történelmi film volt, egy nem normális tanárral vettük át. A filmmel és a témájával napi szinten foglalkoztunk.

A tanár verbálisan bántott minket, ordított velünk órákon át a semmiért. Lehet ebben jött ki az egész.

2022. febr. 28. 15:52
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem a film okozta, hanem a tanár. De ez azért azért nem tűnik annyira súlyosnak, hogy 8 éven át kéne tartania. Beszéld át egy pszichológussal.
2022. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lett azóta, de keress fel egy pszichológust. Amit sokkal hamarabb meg kellett volna már tenned
2022. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem értik az egészet.


Újra és újra előjönnek a tünetek, de teljesen tanácstalanok valamiért.

2022. ápr. 19. 17:36
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kik nem értik? Voltál pszichológusnál? Bármi lehet trauma, amit te annak éltél akkor meg. Amíg nem dolgozod fel rendesen, addig úgy fog kísérteni netán életed végéig is, mint egy szellem, szóval keress egy neked való szakembert, azaz pszichológust vagy pszichiátert!
2022. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!