Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok megszabadulni...

Hogyan tudok megszabadulni ettől az ájulástól való félelemtől ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

29 éves férfi vagyok és sajnos fóbiás szinten félek a vérvételtől,minden hasonló orvosi vizsgálattól.Édesanyámtól örököltem,ő is pont ilyen,sajnos számtalanszor ájultam már el. Volt,hogy előtte vagy utána tehát nem magától a fájdalomtól félek.Sajnos most is mennem kell hasonló vizsgálatokra amit nem kellene halogatnom,de egyszerűen félek attól,hogy elájulok.

Katona voltam és misszió során megbetegedtem és nagyon sok stressz miatt kialakult egy tömegfóbia is,tehát sorakozókon,nagy gyűléseken ahol sokan voltak is szintén kezdett eluralkodni a rosszullét és el kellet hagynom a helyszínt. Jártam ezügyben pszichologushoz aki leginkább meditációkkal próbált javítani ezen,de sajnos le is kellett szerelnem,mert nem bírtam tovább csinálni. ( ezt csak azért írtam,hogy lehet köze van egymáshoz a stresszes környezet miatt ) És ugyebár a honvédségnél évente kellett menni vérvételre ami számomra a pokol volt ott várni a sorban és sajnos ott is előfordult,hogy eldobtam magam.

Van bármiféle mód ennek a leküzdésének ? Kínos és idegesítő,hogy felnőtt létemre ezek miatt nem tudok előre haladni és napokat stresszelni rajta.


2022. febr. 5. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Én elég gyógyszerellenes vagyok, de lehet, hogy ez az eset már szorongásgátló gyógyszeres kezelést igényel pszichiáterrel. De pszichológussal mindenképp, azt nem kellett volna abbahagyni, legfeljebb egy másik módszert alkalmazni, ez a meditáció-dolog önmagában kevés, az okokra kell visszamenni.
2022. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én se szívesen szednék gyógyszereket,és nem is látom indokoltak mivel csak az ilyen 'extrém' körülmények közt jön rám. Próbáltam ezeket a patikákban kapható tablettákat ill. CBD olajat,de természetesen azok nem használnak még placebó szinten sem.
2022. febr. 5. 23:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!