Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki depressziós akkor...

Ha valaki depressziós akkor milyen lehetőségei vannak ezt kezelni? Annak fejében, hogy pénzügyi szempontból nem megy rá mindene kb. ?

Figyelt kérdés
A legnagyobb tisztelettel kérlek, csak kulturált válaszokat. Köszönöm!
2022. febr. 2. 08:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi

23/L ez lemaradt

2022. febr. 2. 08:57
 2/17 anonim ***** válasza:
Van pszichológus is és pszichiáter is TB alapon. Érdemes pszichológusnál kezdeni, ő felméri hogy elég-e az adott esethez az ő szaktudása, vagy tovább kell menni pszichiáterhez.
2022. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

2: tb alapon NEM TUD pszichológusnál kezdeni. Pont fordítva van!


A pszichiáterhez tud menni közvetlenül (nem kell beutaló), és ő fogja diagnosztizálni, ill. eldönteni, hogy milyen terápia kell. És ő tudja továbbutalni pszichológushoz - szintén TB alapon.

2022. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3, akkor engem nyilván átvertek az orvosaim, ugyanis először oda kerültem. Ő küldött tovább pszichiáterhez mert az én esetem neki túl sok volt, szükség volt gyógyszeres kezelésre is.
2022. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én magánorvoshoz járok, be nem teszem a lábam állami intézménybe.


Kaptam gyógyszereket, havonta kontroll, ennyi.

2022. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4: megírnád, hogy melyik városban, és milyen orvos küldött egyből pszicológushoz?
2022. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6, Dunaújvárosban.

Nevekre nem emlékszem mert 16 éves voltam akkor és annyira össze voltam zuhanva egy trauma miatt hogy a világomról nem tudtam. A háziorvosom adott beutalót a pszichológushoz. Az Erkel kertben volt a pszichológus rendelése, onnan a Zöld SZTK-ba küldött pszichiáterhez.

Így megfelel vagy esetleg a tajszámom is írjam le?

2022. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

#7: most miért pikírkedsz...??


Puszta kíváncsiságból kérdeztem, mert az ország 99%-án csak a pszichiátriai szakrendelésen át vezet az út a TB-s pszichológushoz!

2022. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pikírkedek? Ja nem is te kötöttél belém, én szálltam rád. De hülye vagyok!
2022. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én a napokban beszéltem az sztk-s pszichiáterrel és azt mondta, hogy fel sem merül, hogy mehetnék a pszichológushoz, mert eddig is alig bírták, de most még a két félállású pszichológusból az egyik el is megy szülni. És hogy tudja, hogy sz.rul vagyok, de hát ugye mások még sz.rabbul.


Szóval az a válaszom, hogy itt Magyarországon sajnos igenis, hogy az inged-gatyád rá kell, hogy fizesd a terápiára, különben nem jutsz hozzá. És ez nagyon sok gondot okoz és még többet fog.

2022. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!