Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek evvel a helyzettel...

Mit kezdjek evvel a helyzettel? Már teljesen ki vagyok készülve és azt érzem, hogy nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó. Enyhén toxikus beütése van de mostanában rosszabb. Egy kis előzmény: lassan 1 éve pszichológushoz járok és kétszer voltam a pszichiátrián mert ártalmas voltam magamra.

Mindig azt éreztem anyukám jobban szereti a középső gyermekét (a fiatalabbik bátyám) de mint kiderült az idősebb bátyám is ezt érzi. Nagyon sokszor indokolatlan beszólásokat kaptam annak ellenére, hogy tudta a problémáimat pl. sokkal szebb lennék ha adnék le pár kilót, vagy milyen vastagok a combjaim stb. A legfájóbb számomra mégis ez volt, elmondtam, hogy a félév nem lesz a legjobb mert nem éreztem magam jól de mindent megpróbáltam az állapotomhoz lépest de ha jobban leszek jobban fogok igyekezni de ez most így sikerült. Erre az volt a válasza, hogy számára csalódás megérni, hogy ennyi a maximum de kénytelen lesz elfogadni.

Azt érzem akárhogy bizonyítok és probálkozok soha nem leszek elég jó. Itthon amennyit tudok segítek de sokszor azt érzem ezt sem értékeli. volt, hogy véleményem szerint indokolatlanul cseszett le pl. egy matek doga nem sikerült jól hiába gyakoroltam de az volt a baj, hogy sokkal nehezebbet rakott bele mint amit gyakoroltunk a suliba én meg olyanokat csináltam. Azt rontottam el, hogy a törtet rosszul osztottam ezen pedig a számolás többi része is bukott. Erre annyit mondott, hogy miért nem gyakoroltam többet és csak azt hajtogatta hiába magyaráztam el tudom, hogy kell megoldani csak egy mellékszámolást rontottam el.Mindig azt érzem akármit csinálok nem elég jó. Sajnos már többször megfordult a fejemben, hogy végezzek magammal egyedül más családtagok és a barátaim tartanak vissza. Sokszor sírtam/sírok mert azt érzem édesanyám nem szeret. Nem szeretnék hazajönni és félek mikor megjön, hogy most miért fog lecseszni.

A pszichológus és a barátaim szerint is olyan mintha addig nem figyelne rám amíg korházba nem kerülök. Apukám az csak csöndbe végighallgatja nem igazán szól bele és van, hogy csak mellé áll. Próbáltam beszélni velük de nem hatott csak több lecseszést kaptam. Persze amit elmondtam az bőven nem minden.

Kérlek segítsetek és ne bántsatok nagyon félek, hogy itt is csak bántani fognak. Én csak segítséget szeretnék kérni.

Egy szomorú 16 éves lány.



2022. jan. 21. 15:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi ha túl hosszú lett.
2022. jan. 21. 15:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan jól érzed. Anyádnak nem elég amit teszel, és nem is leszel neki soha elég jó.

És akkor mi van? Most ezért miért kéne rosszul érezned magad? Ne add már be nekem, hogy semmivel nem tudsz neki vissza szólni. Például amikor a súlyodról beszél, nem szoktad neki vissza mondani, hogy néztél már tükörbe, Mrs. Tökéletes? A nagy orroddal meg a 40-es lábaddal? Vagy akármi mást találhatsz rajta, ami nem szokványos szépségideál. Vagy lebas*hatod a főztjét, a karrierjét stb.



"Kérlek segítsetek és ne bántsatok nagyon félek, hogy itt is csak bántani fognak"

Ezzel az a baj, hogy az életben senki nem lesz belőled, ha ilyen bexari vagy. Én 16 éves lányként összevertem azt, aki bántani mert engem, vagy a tesóimat, pedig én húztam a rövidebbet.

Te meg még itt is csak elnézést kérsz. Legyél kicsit keményebb, vagy örök életedben csak második leszel mindenkinek.

2022. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Nincs semmi önbizalmad! Ezt építenek kell, szeretned kell magadat.

Hogyan lehetséges? Kinek az elismerésére vágynak leginkább? Szavaidból a szüleid azok. De van valaki, akinek minden ember az életét köszönheti!

2022. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!