Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenen röhögök és ezzel...

Mindenen röhögök és ezzel védem magam és szerintem ez már kóros. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Minden helyzetben nevetek, nem veszek tudomást kellemetlen dolgokról, mindenkinek azt mutatom hogy vicces vagyok és nem is veszek tudomást ha valaki kritikat fogalmaz meg velem kapcsolatban.

Olyan érzésem van mintha ezzel védekeznék a fájó dolgok ellen. Ha ezt hosszú távon folytatom mi lesz a következménye?



2021. dec. 10. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A legkínosabb, hogy azzal, hogy mindenen nevesz, nem azt mutatod ki, hogy mennyire vicces vagy, hanem hogy hülye vagy mer mindenen rötyögsz, azon is amin nem kéne.


De tökre megértem. És tök jól felismerted, hogy ez egyfajta védekezési reakció. Szeirntem köze lehet egy kis megfelelési kényszernek is, hogy nehogy mások valami rosszat lássanak belőled... miközben pont emiatt mindneki látja.


Menj el pszichológushoz. Ő majd segít feloldani ezt a szorongó kényszerszerű valamit.


Ez a fajta viselkedés elég fárasztó a környezet számára, még akkor is, ha amúgy bírnak. Semmi baj nincs azzal, ha nem esik le eg ypoén vagy gyengének érzed magad! Nyugodtan mutasd ki! Aki ebbe beleköt, az gyökér, a barátokat meg nem zavarja!

2021. dec. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a röhögès nagyon vicces szerintem 🥲😂🤌 de lehet velem van a baj.
2021. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre magadtól jöttél rá, vagy szóltak?


Hosszú távon mi lesz?

Ostoba emberek maradnak meg melletted.


Pszichológus segít. De ha egyedül jöttél rá, az nagyon jó. Ügyes vagy! Úgy akár egyedül is mehet. Azáltal hogy figyeled magad, és kitalalsz új reakciót rötyögés helyett.


Milyen volt a gyerek korod? A szüleid viszonya?

2021. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ezeket én vettem észre magamom :) de köszönöm a segítséget mindenkinek.
2021. dec. 10. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!