Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom?Mondhatni rossz...

Mi a bajom?Mondhatni rossz gyerekkorom volt.(Tudom,még most is szinte gyerek vagyok,csak nem tudtám máshogyan leírni).Azonban ez az egész akkor kezdõdött,amikor 10 éves lettem.

Figyelt kérdés
Mi a bajom?
2021. dec. 10. 00:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagy iskolába mentem és a nagyobbak mindenkit,bele értve engem szivesen bántottak és aláztak meg.Azóta tudom,hogy nem kelett volna magamra vennem és még magamnak sem tudom bevallani,hogy megbántottak.De akkor kezdett el jobban romlani az állapotom.Ebben az idõszakban a "barátnõim" jobban elkezdtek velem veszekedni,bántani engem.Kiskorunkban is volt,de gyerekek voltunk,semmi komoly.Azonban itt a kezembe nyomták a körmeiket (mūkörmūk volt) és szurkáltak tollal.Sokszor ott hagytak egyedül,"mert hogy én voltam a legalacsonyabb köztük és nem vettek észre".Aztán lett egy kutyám és nagyon ragaszkodott hozzám és tetszett,hogy fontos vagyok neki.Mivel a napjaim nagy részét vele töltöttem,kezdtem rendbe jönni.25 hónapja meghalt,akkor egy ideig rossz kedvem volt.De próbáltam elterelni róla a figyelmem és 21 hónapja egyre rosszabbul vagyok.Ha mosolyognom kell,megerõltett.Nincs kedvem semmihez,nem tudok koncentrálni.A jegyeim egyre romlannak,ezért is írom ki.Este nem tudok aludni,reggel meg minden pillanatban aludnék.Egyedül akarok lenni mindég,sokszor csak telefonozik és elmegyek valahova egyedül és ebbõl áll a napom.Egyre többször van pánik rohamom,suliban folyton.Mindenki utál a suliban,mert az régi barátnõim hazudnak rólam és nincs kedvem magyarázkodni.Minden nap kitalálnak valamit,amivel hozzám szóljannak.Nyúlkálnak a táskámba és aztán mondják nekem,hogy tényleg bele nyúltak.De mindég bevédik magukat.Egy barátnõm van az iskolába,mindenbõl sokkal rosszabb volt nálam.Most meg õ jobban tanul stb mert én nem figyelek semmire.Mindég csendbe vagyok,suliba nem eszem semmit és 400 kcal allatt būntudatom van.Semmi nem vonz,még a sport se,amit nagyon szerettem.Tudom,írtó hosszú.De nagyon hálás lennék,ha legalább egy ember el olvassa.Jövõre mennék tovább tanulni,nagyon szeretnék bejutni a suliba.Ezért kénne magam összeszednem.
2021. dec. 10. 00:34
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez nevezhetõ lustaságnak is és elismerem.De tényleg motiválni próbálom magam és semmi sem hat.Illetve észre vettem,hogy nem jól fogalmaztam meg,arra értem,hogy büntudatom van 400 kalória alatt is.Hogy nem tudok annyit megenni būntudat nélkül.
2021. dec. 10. 00:38
 3/8 anonim ***** válasza:

fuf, rakj már szóközt az írásjelek után. Oké, egyéni igény, csak na, a felolvasót kicsinálja:D


Hátőőőőő... pszichológus. Erre nemigazán van jobb tanács.


Amit leírtál, az iskolai bullying, amivel szemben a felnőttek konkrétan tehetetlenek. "csak játszunk" mondták nálunk is mindig, mikor vörösre meg lilára csapkodták a vállam anno... kva idegesítő és nem tehetsz ellene semmit. persze ha visszaszólsz keményen, úgyis téged hívnak be a tanáriba elbeszélgetni, hog ymégis miért bántod a többieket...

Szólj szüleidnek is. Iskola zaklatás az létező jelenség. Vegyék fel a kapcsolatot ta tanárokkal is, hátha..


Ha van kedved, beszélgethetünk egy kicsit, ha az neked segít valamennyit.


De ami fontos: feküdj ráa tanulásra minden idegszáladdal. Ha jók a jegyeid, akkor egy jó iskolába tudsz továbbmenni. Ha nem, akkor egy olyan suliba kerülsz, ahol ugyanilyen gyökerek vannak mint most. Oké, okosabbak között is vannak gyökerek, de arányaiban sokkal kevesebb. Ez megmenthet. Anno engem legalábbis ez mentett meg.

2021. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fõképpen nem az iskolai zaklatás a bajom.Inkább az,hogy nem tudok figyelni semmire,egyre romlanak a jegyeim és magamra se tudok figyelni.
2021. dec. 10. 00:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Otthon is szar a helyzet?


Próbálj meg akár most is más suliba menni, mert ez teljesen beteg ami most van.


A motivációhoz meg te is kellesz, nem csak egy normális környezet, nézd meg a sok hülye gazdag gyereket, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal.


Szóval, keress pár dolgot, ami iránt elkötelezett lehetsz, legyen kedvenc íród, zenéd, keress egy hozzád hasonló srácot akivel összejöhetsz, és tanulj is hogy ne az árufeltöltésnél köss ki, hogy aztán végképp csak eret vágni akarjál.


Amúgy meg addig is védd meg magad, ha 1 pofont kapsz, adj vissza 3 sokszor nagyobbat, hogy megtanulják, hogy nem lábtörlő vagy.

2021. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicsit nyugodtabb itthon.Szüleim ritkán vannak itthon,mamámmal és kis tesómmal lakom.Együtt vannak inkább,én meg magam.Valamikor veszekedünk,de általában kibékülünk.Iskolából fél évem maradt,nem lenne logikus váltani.
2021. dec. 10. 01:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Na akkor legyél jóban a kistesóddal, biztos te vagy neki a nagy aki sok izgalmasat tud mutatni
2021. dec. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ez tényleg túlzás, megpróbálhatnád hogy szólsz tanároknak, ha esetleg van bizonyíték az még jobb (telefonnal vedd föl, amikor cseszegetnek, ha tudod)
2021. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!