Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegséggel küzdők!...

Mentális betegséggel küzdők! Hogy magyarázzátok el a barátaitoknak, hogy mit éltek át?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel bár nem annyira elmélyült a barátságunk, mégis fontos. Sokáig nem beszéltem neki a mentális problémáimról (mániás depresszió, szociális szorongás)

Viszont miutan teljesen eluralkodott az életem felett, ott hagytam az egyetemet es munkamat, elmeseltem neki. Az elején megerto es empatikus volt, viszont egyre többször érzem rajta, hogy egyáltalán nem ért engem és talán titkon a régi sztereotípiákhoz híven, elkényeztetettnek, lustának tarthat, ezt az egészet pedig úri hóbortnak. Igyekszem nem sokat beszélni vele ezekről, mert neki is sok problémája van, rengeteget dolgozik es tanul. Így valóban visszás lehet, hogy en 0-24ben itthon vagyok es panaszkodom.. Fogalmam nincs, hogy miként magyarázhatnám el neki, hogy ebből nem tudom pusztán "kizökkenteni" magam és nem múlik el egyik napról a másikra, nem akarat kérdése. Vannak jobb időszakok, de

az igazság az, hogy ha nem lenne egy szerető családom, akik belerokkannának az elvesztésembe, már rég megszabadítottam volna magam a kínoktól.


2021. dec. 6. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem teszel ellene semmit, és egész álló nap otthon vagy, nem dolgozol/nem tanulsz, akkor teljesen érthető a barátnőd reakciója. Én csak akkor lennék veled megértő - mondom ezt középsúlyos depressziósként és szintén szociális fóbiásként -, ha járnál pszichoterápiára, és a megfelelő gyógyszer beállítás érdekében rendszeres időközönként pszichiáterhez.
2021. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

1, aligha írnál ilyet szociális fóbiásként, vagy baromi szerencsés vagy. Én egy évig nem tudtam elhagyni a lakásom, szerettem volna segítséget kérni, de a szociális fóbiám pont ebben is meggátolt. Amíg benne voltam dolgozásról mégcsak nem is mertem álmodni.. Szép fokozatosan, lépésről-lépésre ment visszaszerezni az életemet, ezt siettetni nem lehet.

Kérdező, Neked írtam üzenetet! :)

2021. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Heteket töltöttem pszichiátrián és terápiázom is, online.
2021. dec. 6. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

2# Persze, ez alapján rögtön kétségbe kell vonni, amit írtam... Szociális fóbiával diagnosztizáltak és 1 éves terápia után mondhatom, hogy már érezhetően fejlődtem valamit, de a terápia vége még nagyon messze van.

Aki akar, az tud segítséget kérni, ez nem kifogás. Csak a többség beletörődik, hogy ez így fog maradni. Van online terápiás lehetőség, vagy egy családtagot/barátot is meg lehet kérni arra, hogy kísérjen el a rendelőbe.

2021. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de ilyet írni, hogy "Ha nem teszel ellene semmit, és egész álló nap otthon vagy, nem dolgozol/nem tanulsz(...)" Tök jó, ha Te a szociális fóbiád mellett tudtál dolgozni és még tanulni is, de ezzel sajnos a többség nem így van, hanem akaratlanul is elzárkózik, mert képtelen emberek közé menni. Nem azért, mert egy mihaszna alak, hanem azért, mert annyi vagy olyan mértékű trauma érte, hogy képtelenné válik a társas interakciókra. Szerinted létezik ember, aki a saját elméjének börtönében akar élni? Nyilván a szociális fóbiának is vannak mértékei, de csak amiatt, mert neked enyhébb volt, nem kellene bűntudatot kelteni valaki olyanban, aki nyakig benne van épp.
2021. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ezt csak az érti meg, aki átélte. Tapasztalat, sajnos.:(
2021. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!