Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek még használt a...

Valakinek még használt a "zeneterápia" szorongás, depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nem kellett semmilyen orvos által felírt gyógyszert szednem, de nem tudom elképzelni hogy bármi olyan jó hatást gyakorolna rám mint a zene. Mint ha intravénásan kapnék valami drogot! :)


Amúgy extrémebb halál metált hallgatok általában. Ajánlanám... de emberrel még nem találkoztam akinek rajtam kívül tetszik XD


(4 éve magányos elvált apa vagyok, sokat fantáziálok az öngyilkosságról, esélyes hogy már gyerekként is hajlamos voltam a depresszióra)


Nektek mi a tapasztalatotok? Milyen zenét szoktatok hallgatni ha szükségetek van arra hogy valami kizökkentsen?


2021. nov. 20. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a csend segített depresszió alatt. Nagyon mélyen voltam és csak úgy tudtam kimászni orvos nélkül, hogy mindent 1000x átgondoltam, amihez kellett a csend.

Egyébként meg milyen az az extrém halál metál? Még sose hallottam róla.

2021. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én imádtam a zenéket

Igaz a kellemes disco .mulatós

Romantikus stb de kb 6 éve lett egy fülzúgásom állandó mély magas 300 hz 8000hz

Azóta szorongás generalizalt szorongással depressziós tünetek mellett minden zaj

Zavar beszéd filmek zene

Semmit sem hallgatok

Persze tv sem érdekel politikai meg semmilyen sem

Mindig a csendet nyugalmat keresem szinte mindig fuldugot

Használok hogy minél nagyobb

Csendben lehessek

Sajnos ez már így marad

Nincs rá gyógymód

Csak egy de azt azért kihagynam "egyenlőre"

Üdv mindenkinek

2021. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most a Maneskinre kattantam rá nagyon.mindig is rock metalt hallgattam,de ez a zene visszavisz a 20as eveimbe,megfiatalít.de van amikor zongorát szeretek hallgatni,van amikor delfineket,van amikor csak kiulok a kertbe és hallgatom a ludakat ahogy mennek.de a csend is sokat tud segíteni.en állítom egy erős kávéval felér egy jó zene reggel,este már nm porgetem magam.max meditációs zene.de már várom a reggelt H újra új zenéket találják.
2021. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na én meg mindig ott rontom el hogy hazaérek, punnyadok, aztán este 8-9kor rájövök hogy zene kell nekem hogy feldobjam magam, utána meg nem tudok leállni vele és felpörgök! :)
2021. nov. 20. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a reggel az ami másoknak az este, lehet megöregedtem.de nm hiányzik mar a buli meg a tömegtől irtózom.ezert reggel nyomok egy órás metál rock kedvenceket és jól indul a napom.nekem muszáj aludnom szóval este nyugi van, nyugdíjas üzemmód:)de jókat alszok legalább.
2021. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 vagyok akkor velem nagya baj ha semmi nem érdekel sőt az erős fények is zavarnak

No nem baj mert 55 vagyok

Nem kell már

sokáig szenvedni

Aztán csend lesz még sötét

2021. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!