Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a probléma velem? (C...

Mi lehet a probléma velem? (Csak tini depresszió vagy egészen más?)

Figyelt kérdés
Tinédzser vagyok közeledem 20-as évemhez. Nincs testvérem és a szüleimmel nem szeretek túl sok mindent megosztani. A lényeg, hogy már egyre gyakrabban fordul elő, hogy súlyos a hangulatingadozásom ami azt jelenti, hogy egy nap akár többször is. Hol jó, hol rossz érzések kavarognak bennem. Van amikor nagyon dühös vagyok van amikor érzékeny. De néha nem tudom eldönteni magam sem, hogy mit érzek. Biszexuálisnak tartom magam lehet ez is közrejátszik (nem tudom eldönteni mit szeretnék). Aki esetleg ért egy kicsit ezekhez az kérem hozzászólásban írja le nekem sokat segítene. (Azokat a kommenteket kérem mellőzni, hogy csak egy *depis tini vagy*, * menj inkább szakemberhez*...) Előre köszönöm:D
2021. nov. 17. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Itt nincsenek szakemberek, ezért nem fogsz normális választ kapni. Ilyen kevés információból egy szakember sem tudja megmondani, hogy van-e valamilyen mentális problémád.

Egyébként amit leírsz, az elég sok tinédzserre jellemző.

A "depis tini" fogalommal nem értek egyet, mert nincsenek depresszióra utaló tüneteid. Hangulati labilitásod van, ahogy szinte minden tinédzsernek. Kinek enyhébb, kinek súlyosabb, de hogy mikor éri el a kóros szintet, azt csak szakember tudja megállapítani.

Úgy fogalmazol, hogy "egyre gyakrabban fordul elő" hangulatingadozás. Mihez képest? Ilyenkor általában van valamilyen kiváltó ok, amire lehet, hogy nem jössz rá azonnal, de érdemes lenne gondolkozni rajta.

2021. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!