Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok miért akarják...

A pszichológusok miért akarják az emberre ráerőszakolni a megszokott életformát?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta visznek a szüleim, viszont az utóbbi két évben már nem kell mennem, mivel elmúltam 18, már nem foglalkoznak velem annyit.


Viszont, amíg kiskorú voltam, éveken át gyötörtek a pszichológusok.


Ötödikes voltam, mikor először vittek (azelőtt csak pszichiáter látott) és sulykolta belém a neki tetsző életvitelt. Én nem akartam iskolába járni, mert folyamatosan szekáltak, ütöttek, ha visszaütöttem én voltam a hibás. Órán nem tudtam figyelni, mert elkalandoztam fejben, akárhogyan erőltettem, mindig ott lyukadtam ki, hogy nem tudom milyen óra van és hogy mit kell csinálni.


Nem is igazán érdekelt a tanulás, persze erőltettem, mert folyton le voltam cseszve az egyesek miatt. A szüleim 3 évre elvették a telefonomat, sokszor a tévézést is megtiltották, de úgy sem ment. Próbáltak pénzzel motiválni, étterembe járással, de így sem ment. Leültek velem tanulni, de 5 perc után már megint máshol jártam.

Vittek fejlesztésre, úgy sem javultam.


Iskolában az egyik legrosszabb tanuló voltam, pedig én voltam az aki a legtöbbet is “tanult.” (Vagyis próbált.)


Így, ilyen áron nekem nem az volt a vágyam, hogy elvégezzek valami jó hangzású iskolát / egyetemet, hanem hogy hagyjanak már békén, mert nekem nem ez az életszínvonal kell. Úgy érzem, túlértékeli magát az emberi faj, ugyanolyan emlősök vagyunk mint bármelyik, csak hamarabb megtaláljuk az összefüggéseket a dolgok között. De ebből is csak a versengés van folyton, még a pszichológus is azt sulykolta belém diplomatikusan, hogy így nem lesz belőlem senki. Mondom oké, és? :D Én csak nyugodtan szeretnék élni, de erre is csak csóválta a fejét, mintha nem is tudom mit mondtam volna.


Engem az sem érdekelne, ha hajléktalan lennék. Inkább kiteszem magamat az időjárásnak és a szükségleteimnek, mint az emberek gonoszságainak, az sokkal undorítóbb.


Azóta 8 pszichológusnál voltam, egyik sem értett meg.


Miért ilyenek?


2021. nov. 19. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

"Azóta 8 pszichológusnál voltam, egyik sem értett meg."


Lehet, hogy neked kéne megértened őket, és akkor nem lenne problémád.

2021. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1# Mit értsek meg rajtuk?
2021. nov. 19. 10:32
 3/11 anonim ***** válasza:

azért "erőszakolják" rád a megszokott életformát, mert sem a társadalomnak, sem az egyénnek nem jó, ha kiesik a rendszerből.

Ne akarj hajléktalan lenni, mert ők mindannyiunk közül a legkiszolgáltatottabbak.

Ha van végzettséged, képes vagy önállóan megállni a lábadon, akkor megteheted, hogy úgy éld az életed ahogy akarod, de ha lezüllesz, akkor mindenkinek csak problémát fogsz jelenteni, az emberek elfordulnak tőled és börtönben vagy az utcán végzed ki.

Ez senkinek sem jó, de főleg neked nem hidd el.

2021. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tanulási problémáim miatt nem tudtam elvégezni semmit. Ez van.
2021. nov. 19. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy szakmát csak el tudsz sajátítani. Szekrény építés vagy valami.
2021. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Grimfox ***** válasza:
89%

Ha nem tudsz beilleszkedni a megszokott életformába, azzal magadnak ártasz. Ha eltérsz az egészségesnek, általánosnak tartott mintától, akkor nehezen tudsz funkcionálni, és a többség is nehezen tud veled kapcsolatot teremteni. Ez állandó stresszforrás, első sorban neked, másod sorban a környezetednek. És a környezeted rajtad, az elsődleges forráson vezeti le ezt. A pszichológusok, pszichiáterek nem azért ösztönöznek, hogy közeledj az általánosan elfogadotthoz, mert ez a fixa ideájuk. Azért csinálják, mert így tudsz teljesebb, nyugodtabb életet élni, és a körülötted lévőkkel legalább átlagos mélységű emberi kapcsolatokat kialakítani. Nyugodtan úgy tudsz élni, ha a környezeted nem okoz neked feszültséget, és te sem a környezetednek. Ehhez az általános életvitelhez, szociális reakciókhoz kell alkalmazkodnod.

A másik lehetőség a teljes szeparáció(remeteség), de ez ugye nem lenne különösebben előnyös.

2021. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Eltérhetsz a standardtól, de ez még a zseniknek is necces.
2021. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem ez a nyugis, emberek között meg tudok őrülni.
2021. nov. 19. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha meg élsz és másnak nem ártasz akkor pszichológus se kell, ha neked így jó.
2021. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaja.
2021. nov. 19. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!