Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy nap a pszichiátrián...

Milyen egy nap a pszichiátrián anorexiásként?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 22:05
 1/6 anonim válasza:
Szia! Ez attól is függ, hogy milyen állapotban kerülsz be. Reggel fajsúlyt mérnek, majd egyeztetsz a kezelőorvosoddal. Nálam pl. úgy volt, hogy minden főétkezésekre 30, tízóraira meg uzsonnára 15 percet kaptam, hogy megegyem. Naponta kellett tartanom a megbeszélt kalória összeget (ezt naponta 200-zal növelték). Mindent meg kell enni, ha nem eszel, tovább maradsz bent. Meg egy nap maximum 2 l folyadékot vihettek be. Az ápolók kedvesek voltak, de nyilván ez helyenként változó. Ha eléred a célsúlyodat, akkor szoktak kiengedni (vagy még bent tartanak plusz egy hétre, hogy megnézzék tudod-e tartani). Az evéses részen kívűl pedig igazából pihensz egész nap. Valószínűleg majd több orvosi vizsgálaton részt kell venned, de ezek nem vesznek sok időt igénybe. Ha érdekel még bármi, nyugodtan írj:)
2021. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehéz és gyötrelmes volt, de megéri.

Én 6 éve voltam Debrecenben, engem külön "tömni" kellett, mint egy kacsát mert nem akartam enni. Lefogtak és lenyomták a torkomon azt a krémest.

2021. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz
2021. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Reggel súlymérés,reggeli amit adnak aztán dél elött egy tápszer ebéd délután is egy tápszer aztán vacsora ilyen legalábbis a Bókay gyermekklinikában
2021. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és hát nem tudom hogy most van e de amikor anno voltam a bókayban volt ilyen kötelező művészet terápia ahol vagy fest ettünk, rajzoltunk vagy kézműveskedtünk (én utáltam)

Meg naponta hétvége és ünnepnap kivételével beszélned kellett a pszihológussal ja és hétvégén súlymérés sincs tehát szíves hétvégére bent maradni

2021. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem várnai nikoletta volt az orvosom amúgy jófej volt de miatta (részben) vagyok ilyen kövér szóval nem vagyok neki túlságosan hálás ja és a bókayban nem kell a cél súly igen bent maradni mert ha ahoz képest amennyivel bekerüktél hízol egy kilót ki engednek de naponta vagy heti háromszor vissza kell menni súlyt mérni

Ja és mivel a pszichiátria együtt van a neurológiával ezért sokszor ott nincs hely és akkor másik osztályra kerülsz a diabétesz ilyen szempontból rossz mert ott nézik hogy mit és mennyit eszel meg a tápszert sem tudod lecsalni de a belgyógyászaton (nyilván nővér függő) de én mindig lecsaltam a táp szert és helyette inkább ettem egy tábla csokit

2021. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!