Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki személyiségzavarban...

Ha valaki személyiségzavarban szenved, az tudja magáról, vagy eszébe jut neki az hogy nála valami nincs rendben?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordul,hogy valaki tudja,hogy nincs nála valami rendben,viszont orvosi segítség nélkül nem tud ez ellen tenni.Sajnos van,aki még segítséggel sem.
2010. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi. Csak mer nekem vannak sokszor olyan abszurd gondolataim...nem tudom miért, nem akarok olyanokra gondolni de mindig előjön. És félek h hülyeséget csinálok...:S pedig nem akarok.
2010. aug. 31. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Na most a személyiségzavar azért picit más. Azt hívjuk annak, ha az ember személyisége (élmény és viselkedés) legalább 2 területén (érzelmek, gondolkodás, impulzivitás, emberi kapcsolatok) eltér az adott kultúra normáitól. Ez az eltérés pedig hosszú évek alatt alakul ki, általában gyermekkorban már. Ez jelentős hátrányt okoz az eembernek, sokszor szenvedést is.

DE: a személyiségzavarban az a rossz, hogy én-azonos. Tehát a kedves kliens annyira megszokta a problémáját, hogy nem tűnik fel neki, hogy ő maga nincsen rendben. Ezért sem fordul sokáig orvoshoz, csak ha egyéb tünetei is vannak, amik jelentős szenvedést okoznak (pl depresszió, kényszer)


És ha vizsgáljuk kiderül, hogy nem is a depi az igazi probléma, hanem a személyiségzavar.

Hosszú pszichoterápiára van szükség ahhoz, hogy rendbe lehessen hozni.

2010. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te szenvedsz ezektől a gondolatoktól (kényszergondolatok), tudod, hogy nincsenek rendben, az azt jelenti, hogy én-idegenek! Ez mindenképpen jó. Viszont szakemberhez kellene fordulni, ha kitölti a napodat. A kényszeres zavart jól lehet kezelni. Csak kell hozzá a terápia.
2010. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, azon vagyok hogy szakemberhez forduljak. Jó lenne ha lehet kezelni. Boldog lennék, meg hogy nem vagyok őrült.
2010. aug. 31. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!