Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a hányásfóbiámtól?

Figyelt kérdés

Nagyon erős hányásfóbiám van, ami nem arra irányul hogy én fogok hányni (túl vagyok több súlyos alkoholmérgezésen, természetesen nem otthon csináltam) hanem arra hogy valaki a közelemben, vagy leginkább olyan aki családtag vagy közeli ismerősöm.. Egyik csalàdtagom bejelentette hogy rosszul érzi magát. Pánikrohamot kaptam, amilyen gyorsan csak tudtam , magamra vettem a ruháimat, lerohantam a lépcsőházba .. azt ismételgettem hogy jó akkor megyek innen közben szorított a torkon, sírni nem tudtam de kellett volna. Még a cipőmet is lent kötöttem be a kocsinál hogy csak minél hamarabb lent legyek. Egy órát autóztam hulla fáradtan a semmibe, ez volt fél 12kor, közben fáradtnak és elhasználtnak éreztem magam, ugyanakkor olyan érzés volt bennem hogy úgy hazamennék és hiányzik az otthonom de sokkal nagyobb károkat szenvednék el ha visszamennék és esetleg hànyna, vagy majd az éjszaka folyamán. Aztán felhívtam őket, nem volt olyan nagy a baj, mint kiderült csak hasmenése volt és nem hányt, hányingere nem is volt. Vagy 30x megbizonyosodtam róla hogy ez tényleg igaz -e és nem csak azért mondják hogy ne a kocsiba aludjak és visszajöjjek mondtam nekik hogy nekem rosszabb lesz ha átvernek meg hallgatóztam is csomót mert úgy maradt a vonal. Úgy ítéltem meg hogy biztonságos úgyhogy hazamentem. Fél kettőkor aludtam el…….. alig aludtam és minden éjjel megébredek emiatt többször mert 2016 ban volt egy nagyon rossz eset…. Plusz persze még fel is ébredtem.

Alig aludtam, fáradtnak érzem magam és erős öngyilkossági gondolataim lettek reggelre.


Nem tudok így élni, ha ez így marad előbb kerülök őrültekházába minthogy kárt tegdek magamba……


Ki tudja ezt megszüntetni nekem? Pszichologus bármi? Ez így nem elet.


25/n



2021. szept. 16. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen keress egy klinikai szakpszichológust, ő tud majd segíteni.
2021. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lesz neki kényes ez a téma?
2021. szept. 16. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Mármint konkrétan a félelmed tárgya miatt? Nem, találkozott már valószínűleg "durvább" dolgokkal is (nem ez a jó szó rá, de remélem érted, mire gondolok). Nem fog emiatt sem elküldeni, sem ítélkezni feletted.
2021. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

En is hasonlo vagyok. Nem szeretek emiatt tomegben utazni, nem szeretem, ha egy gyerek van a kozelemben a buszon, panikolok, ha tomegben vagyok. Repulore az elso sorba veszek jegyet, mert ott nincs tomeg, kevesebb az eselye, hogy rosszul lesz mellettem valaki. Ja, es nem szeretek masokkal egy szobaban aludni, furdoszoban/wc-n osztozkodni.

Jarok pszichologushoz. Amikor elmondtam neki azt, hogy mi valtotta ki ezt belolem, akkor szo nelkul meghallgatott, majd amikor elmondtam, hogy pl repulon hogyan trukkozok, hogy elso sorba uljek, azt mondta, hogy ezen dolgozni fogunk. :) nem esett ketsegbe :) en annal inkabb. Ma mar jobb, mar nem utazok nyugtatokkal, gyogyszerekkel.

2021. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!