Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok? :SS

Normális vagyok? :SS

Figyelt kérdés
Szerintetek az nagy gond, ha egy fiúnak eszébe jutnak "hardcore" elmebeteg dolgok..? Ezeke alatt tényleg nagyon idiótaságokat értek.Öreg néniken kezdek gondolkodni meztelenül, meg anyumon..(ezeket utána gyorsan kiverem a fejemből és majdnem hányok magamtól) Meg olyanok is eszembe jutnak,hogy lefeküdni egy FIÚ barátommal..=\ 13/F segítsetek..
2010. aug. 31. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi baj! Kényszerbetegség, azon belül kényszeres gondolatok, az ember sokszor tőle abszolút idegen, irracionális képektől, gondolatoktól szenved, lehgetnek szexuális, akár agresszív gondolatok, keress rá a neten, én 1 hónapig feküdtem a pszichiátrián emiatt, azóta mindenkin segíteni próbálok, keress fel egy orvost

2010. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb kényszergondolatok a következő témákat érintik:


- Beszennyeződés (pl. baktériumok, betegségek, sugárzás, mérgezés, stb.)

- Önmaga vagy más megsebzése, bántása

- Kontrolvesztés (azaz a 'megőrüléstől' való félelem)

- Szexuális természetű szorongások (pl. családtagokkal, kiskorúakkal kapcsolatos szexuális tartalmú gondolatok)

- Túlzott vallási és erkölcsi kérdések (pl. istenkáromlás, "tisztátalan"/erkölcstelen gondolatok)

- Túlzott tökéletességre törekvés (azaz. Kényszeres odafigyelés a legapróbb részletekre)

- Bebörtönzöttség (azaz félelem a letartóztatásról, bebörtönöztetéstől)

- Hipochondria (azaz túlzott félelem a betegségektől/haláltól)

- Okkult/ördögi témák

2010. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok , de az 1./2. válaszolótól kíváncsi lennék hogy ezzel mit kezdenek a pszichiátrián ?
2010. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ebben a korban ez normális. Majd elmúlik.
2010. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres kezelés és terápia nagyon sokat segített nekem
2010. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!