Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl intenzíven élek meg...

Túl intenzíven élek meg minden érzést. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.


Kiskorom óta túlérzékeny, és minden megvisel, illetve megérint.

Ha történik egy apró dolog, heteket, hónapokat, akár ÉVEKET rágódom rajtuk.


Mondok egy példát:

Ha mondjuk rossz ruhát választok aznapra, akkor utána rengeteg ideig örlődöm. Ha valaki rám mosolyog az utcán, akkor akár két hétig képes vagyok arról beszélni.


Azt hittem, hogy kinövöm, de az idő előrehaladtával egyre rosszabb a helyzet, azért írtam a mentális egészség kategóriába.


Mostmár ez az érzelmi túlfűtöttség megkeseríti a mindennapjaimat.


Ha történik valami apró dolog, nem tudok mit kezdeni magammal, nem tudok aludni.


Múltkor lemondtam egy találkát, és 2 napig nem aludtam semmit, mert ezen agyaltam.


Rendesen szívem szerint kikapcsolnék minden érzelmet. Ha nézek egy filmet, az is megvisel.


És mint írtam ez már a túlzás kategória.


Mit lehet ezzel kezdeni?


2021. aug. 30. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy jó pszichológust és beszeljetek erről, segíteni fog.
2021. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%
Én is ilyen vagyok, de sajnos nem hiszem hogy lehet tenni ellene. Tinikoromban azt hittem, idővel majd kinövöm. Most 33 vagyok és egyre rosszabb.
2021. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!