Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elévül-e az ilyen, ha igen...

Elévül-e az ilyen, ha igen mennyi idő alatt, mit tehetnék? (Orvos-beteg)

Figyelt kérdés

A pszichiáterem volt az első ember akiről azt hittem tényleg erdeklem, és figyel és támogat (bántalmazó családban nőttem fel, költözés után mentem pszichiáterhez). Beleszerettem, szerelmet vallottam, viszonozta és párszor együtt aludtunk(kozben ugyanúgy kezelt). Borzasztóan megbántam, hogy egy ilyen naiv krva voltam, elsüllyednék szegyenemben, de sajnos már nem tudok változtatni rajta.

Viszont nem szeretném, hogy más betege is ilyen butasagba keverje magát.

1 éve történt.

Mit tehetek? Feljelentés? Vagy mivel beleegyeztem így nem történt semmi törvénytelen?



2021. aug. 9. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát..ööö...cseréld le ezt az orvost, és a helyedben nem keverednék feljelentésbe, nem hiszem, hogy ebből jól ki tudnál jönni.
2021. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Privátban leírod, ki volt az?
2021. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Felnőttök vagytok mindketten? Ez számít a történetben. Ha igen, akkor nem történt semmi törvénytelen. Hiába mész el feljelenteni, ha csak azért tennéd mert megbántad hogy összejöttél vele, nem fogják megtenni a feljelentést. Egyrészt mivel semmi törvénytelen nem történt, másrészt mert te kezdeményezted a kapcsolatot.
2021. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 9. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a büdös francba ne lenne törvénytelen? Az etikai kódex a végtelenségig tiltja a kettős kapcsolatot, a hatalommal visszaélést. Nem azt, hogy két felnőtt ember összejön, hanem hogy a másik tovább kezeli, gondolom pénzért, főleg, hogy evidens, hogy eleve kötődési zavaros. Ettől függetlenül tényleg nem érsz el vele túl sok mindent a bíróságon, nem az eltelt 1 év miatt, hanem az orvosokkal szembeni perek miatt úgy általában... (lásd: Mik vagytok ti, Istenek? c. könyv)
2021. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Feljelentened akkor azt mondaná hogy téveszmed van és elmebeteg vagy a végén te húzod a rövidebbet.


Eleve olyan kevés az orvos hogy szükség van rájuk.


Amúgy meg te is akartad a szexet szóval kölcsönös volt. Tudod az emberek szoktak kozosulni ez nem újdonság.

2021. aug. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Személyiségzavarban szenvedek

Mindig egy férfi terapeutára vágytam, mert ő biztos megmondja nekem a tutit

Viszont titokban arra gondoltam, hogy valahogy elcsábítom és egy filmbe illő történetünk lesz

Örülök, hogy női terapeutám a mostani is

Keress egy megfelelő terapeutát, aki valóban segíteni akar és nem csak a pénzre hajt

2021. aug. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg lennék lepve, ha az ilyesmit törvény tiltaná, szóval bírósághoz fordulni valószínűleg felesleges. Az orvosi kamaránál viszont tehetsz feljelentést.


Amúgy bántott, bántalmazott, csúnyán bánt veled? Mert ha nem, és csak az bánt, hogy egyáltalán belecsúsztál egy ilyen kapcsolatba vele, akkor talán jobb elengedni, mint utánamenni, a te saját érdekedben. Ahogy fönt is írták, arra, hogy tényleg megüsse a bokáját, mindenképpen kevés az esély, számodra viszont egy rakás kellemetlenség kinéz, ha bármilyen lépést teszel. (Gondolom, nem vagy éppen sziklastabil egy ilyen eljáráshoz.)

2021. aug. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Az etikai kódex nem törvény, nem jogszabály így nem beszélhetünk törvényellenességről, de megszegése által a Kamara tagja etikai vétséget valósít meg. Feljelentést a leírtak alapján nem tudsz tenni, etikai eljárást a Kamaránál 3 éven belül igen. De mint mondták, nem sok értelme lenne. Egy év távlatából a bizonyítás elég nehézkes maga a procedúra pedig nem túl lélekemelő, és ha esetleg marasztalnák is etikai vétség miatt, (amire sok esély nincs) nem biztos hogy rögtön kizárás lenne a vége. Sok tortúra semmiért. Ha pedig mindenféle fórumon terjesztenéd róla ezt, hiába igaz, ha nem bizonyítható akkor az már kimeríti a rágalmazás tényállását és te járhatsz rosszul vele.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy a jogi részét ennek elengeded egy jó kezelővel az orvosolható részét viszont feldolgozzátok.

2021. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ők is emberek. Annyira sok ember szeret bele a pszichológusába, pszichiáterébe. Nekik sem hiszem, hogy könnyű. Valószínűleg azért volt veled, mert megszeretett ő is. És ezért bántanád? Ráadásul, ha kölcsönös volt… Tönkretennéd a karrierjét! Olyan sok bunkó pszichiáter van, aki szarik az emberre, és lenézi a betegeket. Én nem bántanák soha egy olyan embert, aki valaha is szeretettel fordult felém.
2022. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!