Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezen a problémán hogy tudna...

Ezen a problémán hogy tudna segíteni egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

A probléma nagyon kényes, de itt anoním lehet feltenni a kérdést. Nem nagyon voltak eddig sikereim a lányoknál és most már nem is lesznek, mivel elértem a harmincat. Tetszenek a korosztályom lányai is, de az a bajom, hogy a tizenévesek is. Tudom, hogy ez nem helyes, azt hiszem, abból ered, hogy soha eggyel sem sikerült összejönnöm közülük, még korábban. Sokszor úgy érzem, annyira hiányzik nekem egy ilyen, mint a drogosoknak az anyag.Az a kevés ember, akinek erről beszélhettem, azt javasolták, kérjem egy pszichiáter segítségét. De én elképzelni sem tudom, mit lehetne ezzel a problémával kezdeni, lehet ő bármilyen jó szakember.

Talán szokjak rá a drogokra,hogy csak az érdekeljen vagy vágjam le magamnak? Borzasztó ez így. :(


2010. aug. 26. 22:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Látom a magyar pszichológiai kultúra még mindig alacsony, mert fogalmatok sincs, hogy miről szól a pszichoterápia. A pszichoterápia nem a beszélgetésről és a bátorításról szól! A terápiának nagyon komoly szakmai protokollja és lépései vannak, a mélyebb terápiák a személyiség szintjén működnek.

Ha valaki nem őszinte a pszichológusával, akkor teljesen felesleges időt és pénzt fordítania rá. Hiába a legjobb orvos kezel, ha nem veszed be az általa felírt orvosságot. A kezelés nem használ.


Kérdező, ha te hajlandó vagy ezt a problémát bevállalni, akkor a pszichoterápia lenne a legjobb gyógymód erre. Azon belül is a pszichodráma nagyon sokat segítene. Ez utóbbi csoportosan történik, nagyon sokat profitálhatsz belőle.

2010. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy nem csak nekem nem sikerül a csajozás. A pszichoterápiát én is bevállalnám, de nem tudom hova lehetne ezzel fordulni.
2010. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy szakember az meghallgat es tanacsot ad, de igazad van, mert nem fog helyetted udvarolni.

Amikor pedig egyutt mukodsz Vele, akkor meggyogyit, mint

lelekgyogyasz.

Ne keseredj el, talald meg onmagadat, ez a feladatod.

Dr.Joseph Murphy: A boldogsag titka, Benned a gyogyito Ero, A tudatalatti csodalatos hatalma stb.

Ajanlom ezeket a konyveket, nagyon sokat fognak Neked segiteni. Konyvantikvariumban is beszerezheted.

2010. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt efféle problémám. Ha akarsz valamilyen tanácsadót ez ügyben akkor nézz valami életvezetési tanácsadót. Ahhoz hogy fölszedj valakit nem kell szöveg meg semmi extra amúgyis elég sok embernek nincs jó szövege és stílusa és mégis találnak párt. Lehet hogy ez most kicsit gyerekes de menj oda valakihez (egy lányhoz aki tetszik) mond meg neki hogy tetszik (vagy hogy szimpatikus) és hívd el valahova (tök mindegy hogy hova, pl.: tea ház, állatkert, mozi) és nem baj ha nem sikerül ne érdekeljen hogy esetleg rosszul fog menni csak csináld ezt, és próbálkozz addig amíg nem sikerül.
2012. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

16.48

Voltam mar a Pua-knal is, de annyira sokra nem jutottam veluk sem sajnos. Kikeszit, hogy nem lehetek onmagam, hanem allandoan ilyen-olyan meno fickonak kell mutatni magamat, betanult szovegeket mondani, stb...

Lehet, tenyleg az a megoldas, amit mondtal.

Bocs, hogy nincsenek ekezetek, nem vagyok itthon.

2012. júl. 4. 22:17
 16/16 anonim ***** válasza:
Ajánlom hogy kipróbáld többször is, nem veszíthetsz vele semmit én is így oldottam meg ezt a kényes ügyet. Nem kell a szöveg ne tanulj be semmit tök fölösleges csak ne legyél büdös borotválkozz meg, meg ne legyél bunkó.
2012. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!